Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Liverpool bez mistrzostwa? Część klubów Premier League chce powtórzenia sezonu!

Część klubów Premier League chce zakończenia obecnego sezonu w trybie natychmiastowym. I dopiero, gdy pandemia koronawirusa się wyraźnie uspokoi, piłkarze mieliby wrócić na boisko i powtórzyć cały sezon - donosi "The Athletic".

Niemal 10 tysięcy zakażeń i prawie 500 ofiar śmiertelnych - tak prezentuje się bilans koronawirusa w Anglii. Na Wyspach trwa dyskusja na temat rozstrzygnięć w Premier League na wypadek, gdyby pandemia nie pozwoliła dokończyć obecnego sezonu. Część opowiada się za przyznaniem mistrzostwa Anglii Liverpoolowi, inni za anulowaniem sezonu.

Liverpool był o krok od mistrzostwa Anglii

David Ornstein, ceniony dziennikarz "The Athletic", pisze, że część klubów Premier League chce zakończenia obecnego sezonu w trybie natychmiastowym. I dopiero, gdy sytuacja się uspokoi, piłkarze mieliby wrócić na boisko i powtórzyć cały sezon. Nawet, jeśli miałoby to oznaczać, że Liverpool nie otrzyma mistrzostwa. Nie otrzyma mistrzostwa, choć na dziewięć kolejek przed końcem rozgrywek ma 82 punkty, a drugie w tabeli City ma "ledwie" 57.

Tydzień temu, podczas spotkania przedstawicieli Premier League, wszystkie kluby żądały dokończenia bieżącego sezonu za wszelką cenę. W innym wypadku 762 milionów funtów, jakie zapewnia im kontrakt telewizyjny, musiałyby zostać zwrócone.

Zobacz wideo Kilka klubów ekstraklasy nie będzie chciało grać? Prezes Lecha: Nie wyobrażam sobie tego

Jeden z prezesów jest wręcz wściekły na władze piłki za to, że rozważają powrót do gry w piłkę - uważa takie dywagacje za "żenujące" i "złe". Jedna z wysoko postawionych osób w innym klubie powiedziała za to: - To światowa pandemia. Po prostu zacznijmy sezon od nowa i niewiele zespołów cokolwiek straci. Tak, wiem o Liverpoolu. Ale w szerszym ujęciu, to tak naprawdę nie ma znaczenia. Musimy zacząć od nowa - cytuje anonimową wypowiedź "The Athletic".

Jak się zakończy sezon 2019/20?

To zależy od decyzji i głosów co najmniej 14 klubów ligi. To właśnie 14 klubów musi być zgodne, aby zapadły wiążące decyzję. Z kolei UEFA chce, aby do 30 czerwca wszystkie ligi europejskie zostały dokończone. Na ten moment sezon w Anglii jest wstrzymany co najmniej do 30 kwietnia. A już 3 kwietnia czeka nas kolejne spotkanie reprezentantów ligi.

Chociaż wiążące decyzje poznamy dopiero za jakiś czas, to analiza ostatnich sezonów pokazuje, że ostatnich dziewięć kolejek może mieć znaczący wpływ na układ tabeli. Liverpool czeka na mistrzostwo kraju już od 30 lat.

Więcej o: