Trener Legii o dokończeniu sezonu ekstraklasy. "Mówię z ręką na sercu"

Trener Legii Warszawa Aleksandar Vuković w rozmowie z "WP SportoweFakty" odniósł się do obecnej sytuacji w Polsce oraz klubie. Szkoleniowiec wypowiedział się także o prawach budżetowych. - Na co patrzą teraz ludzie? Większość sprowadza się do pieniędzy - powiedział Aleksandar Vuković.

Pandemia koronawirusa zaatakowała piłkarski świat, a jedną z jej konsekwencji są problemy finansowe federacji piłkarskich oraz klubów. W ostatnim czasie pojawiła się informacja o obniżeniu pensji zawodników w Ekstraklasie, co na Sport.pl opisali Dominik Wardzichowski oraz Kacper Sosnowski. Swoje zdanie na ten temat wygłosił trener Legii, Aleksandar Vuković.

- Z boku przyglądam się temu, co się dzieje i mam sporo refleksji. Mianowicie - na co patrzą teraz ludzie. Większość tematów sprowadza się do pieniędzy - powiedział "WP SportoweFakty" trener Legii Warszawa - Oczywiste jest, że każdy indywidualnie musi się nad tym zastanowić. To nieuniknione, sytuacja na rynku diametralnie się zmieniła. Nie chodzi o to, by się popisywać, kto zostanie większym bohaterem. Ja wiem, co zrobię, ale każdy może czuć temat na swój sposób - dodaje Aleksandar Vuković.

Zobacz wideo Legia Warszawa ma najlepszego napastnika! Mięciel nie ma wątpliwości

Legia Warszawa w obliczu przygotowań w trakcie pandemii

Ekstraklasa zawiesiła rozgrywki do 26 kwietnia. Dlatego zawodnicy odbywają treningi indywidualne. Aleksandar Vuković zapewnia jednak, że cała drużyna utrzymuje dyscyplinę i nie przestała ciężko trenować. 

- Na razie wszystko idzie tak, jak miało: drużyna jest podzielona na grupy, trenerzy ze sztabu monitorują zajęcia. Ja nie dzwonię i nie każę demonstrować ćwiczeń przed kamerką, ufamy sobie. Widzę, że piłkarze są skłonni do pracy, zdyscyplinowani, wykonują wszystkie założenia - opowiada 40-letni Serb.

Szkoleniowiec Legii po przeczekaniu odpowiedniego czasu oraz kontrolowaniu sytuacji związanej z koronawirusem, udał się na rozmowę z każdym piłkarzem i osobiście sprawdził samopoczucie swoich zawodników.

- W środę po raz pierwszy od czasu izolacji spotkałem się z każdym piłkarzem i porozmawiałem w cztery oczy. O tym, jak się czują, jak radzą sobie z sytuacją. Chcę, żeby czuli się częścią wspólnoty. Chłopaki z utęsknieniem czekają na normalne treningi, wspólne spotkanie, mam tak samo. Jesteśmy w tym razem, wspieramy się - dodaje szkoleniowiec.

Ekstraklasa dogra sezon do końca? Vuković: "Wolałbym dokończyć rozgrywki"

- Ja nie mam na to bezpośredniego wpływu, są ludzie, którzy będą podejmować decyzje. Czekamy na wytyczne, ale musimy być gotowi na różne warianty - oświadczył Vuković - Jednak z ręką na sercu mówię: wolałbym dokończyć rozgrywki, wygrać i świętować tytuł w normalnych okolicznościach - dodaje szkoleniowiec. 

Początkowo Ekstraklasa została zawieszona do końca marca, jednak okres ten przedłużono do 26 kwietnia. Rozgrywki zakończono po 26. kolejce. W tabeli, z ośmioma punktami przewagi nad Piastem Gliwice, prowadzi Legia Warszawa (51 pkt), zamyka ją natomiast ŁKS Łódź

Więcej o: