Znakomita akcja klubu Premier League. Piłkarze dostali listę z numerami telefonów...

Jak Norwich City dba o swoich starszych kibiców w czasach pandemii koronawirusa? - Każdy z zawodników otrzymał listę z numerami telefonów do nich. Dzwonimy do nich każdego tygodnia i jeśli dostrzegamy problem fizyczny lub mentalny, zgłaszamy to klubowi - opowiedział w wywiadzie dla "De Telegraaf" bramkarz, Tim Krul.

Tim Krul, bramkarz Norwich City i reprezentacji Holandii, udzielił wywiadu dziennikowi "De Telegraaf". Zawodnik, który za tydzień skończy 32 lata, opowiada w nim m.in. o swojej szansie wyjazdu na Euro 2020. Krul znalazł się w kadrze Ronalda Koemana na marcowe mecze towarzyskie przeciwko USA i Hiszpanii, co mogło zwiastować również powołanie na turniej mistrzowski.

Zobacz wideo Jak skończy się ekstraklasa?

Ten został jednak przełożony na przyszły rok. W wywiadzie Krul zapewnia, że kariery reprezentacyjnej jeszcze nie kończy i liczy na to, że za ponad 12 miesięcy, w wieku już 33 lat, wciąż będzie miał szansę na powołanie do kadry na mistrzostwa Europy. 

Doświadczony bramkarz podkreśla jednak, że to nie futbol najbardziej zaprząta jego głowę w obecnej sytuacji. - Kim jestem by narzekać, skoro wokół płonie świat? Najwięcej uwagi powinniśmy teraz poświęcać personelowi medycznemu, który na kilkanaście godzin dziennie wchodzi prosto w ogień, by ratować ludzkie życie. Mam nieograniczony podziw dla nich - mówi Krul.

- Mam nadzieję, że pandemia koronawirusa niedługo się skończy i wszyscy będziemy bezpieczni. Czy dziś się go boję? To chyba nieodpowiednie słowo. Powiedziałbym, że jestem zaniepokojony. Ale nie sobą, tylko innymi, gdy patrzę na obrazki z Włoch. Przestrzegajmy wszelkich środków ostrożności, uważajmy na starszych i pomagajmy sąsiadom - zaapelował Holender.

Norwich City w piękny sposób dba o starszych kibiców

Krul jednocześnie ujawnił, jak o swoich starszych kibiców dba Norwich City. - Sporo takich fanów ma karnety na cały sezon. Każdy z zawodników otrzymał listę z numerami telefonów do nich. Dzwonimy do nich każdego tygodnia i jeśli dostrzegamy problem fizyczny lub mentalny, zgłaszamy to klubowi. Zwykle rozmawiamy jednak o piłce nożnej, co ci ludzie bardzo doceniają - powiedział Holender.

I zakończył: Ostatnio pomogłem swojej 94-letniej sąsiadce w zakupach. Był to niewielki wysiłek, z którego zaczerpnąłem wiele przyjemności.

Po 29 kolejkach Premier League Norwich City zajmuje ostatnie miejsce w tabeli i jest bliska spadku do Championship. Drużyna Krula traci sześć punktów do 17., czyli pierwszej bezpiecznej pozycji.

Więcej o: