Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Kluby Serie A się podzieliły. Wiadomo, które chcą dokończyć ligę, a które nie

"Corriere dello Sport" informuje, jakie kluby są za przywróceniem rozgrywek ligi włoskiej, a które chcą, by sezon 19/20 się już zakończył. W tej pierwszej grupie znajdują się m.in. Napoli i Lazio.

Ponad 74 tysięcy zakażonych i siedem tysięcy ofiar śmiertelnych - tak prezentuje się bilans koronawirusa na Półwyspie Apenińskim. Pozytywny wynik testu na obecność COVID-19 miało już kilkunastu zawodników Serie A, m.in.: Paulo Dybala, Blaise Matuidi, Bartosz Bereszyński czy Manolo Gabbiadini. Świat piłki poruszyła także wiadomość o Paolo Maldinim i jego synu Daniele, zawodnikowi Milanu. Rozgrywki Serie A są zawieszone do 3 kwietnia. Ale nic nie wskazuje, że wtedy wróci liga włoska.

- Serie A może wznowić rozgrywki w lipcu. Zakończenie sezonu byłoby moją osobistą porażką - przekonuje Gabriele Gravina, prezes włoskiej federacji piłkarskiej, w Radiu Marte.

"Corriere dello Sport" informuje, jakie kluby są za przywróceniem rozgrywek, a które chcą, by sezon 19/20 się już zakończył. W tej pierwszej grupie są oba mediolańskie kluby oraz Sampdoria, Genoa i Brescia. Z kolei Lazio, Roma, Napoli, Cagliari i Sassuolo opowiadają się za zakończeniem rozgrywek. Reszta klubów ma "niestandardowe rozwiązania", spekuluje się m.in. o fazach play-off i play-out.

We Włoszech do końca tego sezonu pozostało 12 kolejek, choć aż osiem drużyn - Inter, Atalanata, Hellas, Parma, Sassuolo, Cagliari, Torino i Sampdoria - ma do rozegrania o jeden mecz więcej. Liderem jest Juventus, który ma punkt przewagi nad Lazio. Trzeci jest Inter, który traci dziewięć punktów do Starej Damy.

Zobacz wideo Najlepsze interwencje polskich bramkarzy w Serie A [Eleven Sports]

Prezes klubu Serie A: Niech Lazio weźmie to cholerne mistrzostwo. Niektórzy ludzie są gorsi od wirusa

- Nie bądźmy głupi, jak można wznowić ten sezon? To nierealne. Co najwyżej możemy pomyśleć o kolejnym sezonie. [...] Serie A, Coppa Italia, jeśli Claudo Lotito chce mieć te puchary, to mu je dajmy. Skoro myśli, że jego zespół jest niepokonany, to pozwólmy mu zachować tę wiarę. Jak możemy rozmawiać o tytule Serie A, gdy mamy zarazę? Jak można w tej chwili rozmawiać o futbolu - denerwuje się prezes Brescii cytowany przez portal football-italia.net.

I dodaje: - Rozegraliśmy dwie trzecie sezonu. Ten sezon się nie skończył, więc jeśli ktoś chce tego cholernego scudetto, to mu je dajmy. Niektórzy ludzie są gorsi od wirusa. Nie mówię tego, bo jesteśmy na dole tabeli. Brescia jest ostatnia, bo na to zasłużyła.