Najgłupszy powód złamania kwarantanny? Nagroda trafia do dwóch piłkarzy

Do niecodziennego zdarzenia doszło w Nowej Zelandii. Dwóch piłkarzy Wellington Phoenix uciekło z kwarantanny i postanowiło pojeździć... wózkiem golfowym.

Pandemia koronawirusa rozprzestrzenia się w błyskawicznym tempie po całym świecie. Dotarła również do Australii, gdzie stwierdzono już 2086 przypadków zakażenia, w tym 7 ofiar śmiertelnych i do Nowej Zelandii (283 zarażone osoby). Zawodowa liga piłkarska (A-League) postanowiła we wtorek oficjalnie zawiesić rozgrywki.

Kuriozalny powód złamania kwarantanny

Wielu piłkarzy ma obowiązek przestrzegania zasad kwarantanny w związku z koronawirusem. Dwóch z nich, Tim Payne i Oliver Sail, broniący na co dzień barw Wellington Phoenix postanowiło wykorzystać ten czas do zabawy. Najpierw złamali nakaz siedzenia w domu, a następnie postanowili ukraść wózek golfowy, aby pojeździć nim sobie po plaży. Obaj zostali zatrzymani przez policję, która postanowiła przebadać ich alkomatem. Co ciekawe, Payne był pod wpływem alkoholu i został aresztowany. Jego kolega, Sail, był trzeźwy i został wypuszczony do domu.

Zobacz wideo Koronawirus paraliżuje świat sportu. Jakie imprezy odwołano?

Obrońca Wellington przeprosił za nieodpowiedzialne zachowanie

Payne wyraził skruchę z powodu swojego występku. - Chcę tylko powiedzieć, że bardzo przepraszam i czuję się zawstydzony tym, co zrobiłem. Biorę pełną odpowiedzialność za swoje czyny i za to, co wydarzyło się tamtej nocy. Zawiodłem tak wielu ludzi, w tym  moją rodzinę, klub, a także osoby takie jak Uffie 9trener Ufuk Talay -  przyp. red.), który dał mi szansę w tym sezonie - czytamy w portalu theguardian.com. Ponadto, obrońca Wellington Phoenix, zaprzeczył, że został zatrzymany przez policję.  

Incydentem zajęła się już australijska federacja piłkarska. Obaj piłkarze złamali dwutygodniową kwarantannę i teraz grożą im surowe kary. Sprawa jest traktowana bardzo poważnie, a jeśli okaże się, że doszło do jakiegokolwiek niewłaściwego postępowania, zostaną podjęte działania zgodnie z krajowym kodeksem postępowania.

Payne zagrał w 17 meczach w barwach reprezentacji Nowej Zelandii, a w styczniu przedłużył kontrakt z Phoenix na kolejne dwa lata. Z kolei Sail występuje w Wellington od 2014 roku.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.