Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Uli Hoeness o skutkach pandemii w przyszłości: Powstanie nowy świat piłki nożnej

- Nie wyobrażam sobie transferów za 100 milionów euro w najbliższej przyszłości. Najprawdopodobniej powstanie nowy świat piłki nożnej - powiedział Uli Hoeness, honorowy prezes Bayernu w rozmowie z "Kickerem", zwracając uwagę na to, jak bardzo może się zmienić futbol po wygaszeniu pandemii koronawirusa.

Pandemia koronawirusa nie ustaje i rozprzestrzenia się po całej Europie. Z tego powodu piłkarskie rozgrywki są obecnie zawieszone i nie wiadomo, kiedy zostaną wznowione. Uli Hoeness, honorowy prezes Bayernu Monachium, uważa, że cały futbolowy świat mocno się zmieni. Jego zdaniem skutki pandemii będą miały ogromny wpływ na rynek transferowy.

Uli Hoeness wieszczy koniec wielkich transakcji

- Nie wyobrażam sobie transferów za 100 milionów euro w najbliższej przyszłości. Kwoty przelewów spadną i tak będzie przez najbliższe dwa-trzy lata. Ta sytuacja dotyczy wszystkich krajów. Najprawdopodobniej powstanie nowy świat piłki nożnej - powiedział Hoeness w rozmowie z "Kickerem".

Honorowy prezes Bayernu, uważa, że jeżeli Bundesliga nie wznowi rozgrywek w 2020 roku, to dojdzie do wielkiego kryzysu. - Granie bez kibiców gwarantuje pieniądze z telewizji. Jeśli będzie możliwość, aby w taki sposób kontynuować sezon, nie będziemy świadkami problemu egzystencjalnego w sezonie 2019/2020. Jeśli jednak do Świąt Bożego Narodzenia nie odbędą się żadne mecze, to wówczas środki utrzymania całej ligi zostaną zagrożone. Każdy, kto przepowiada możliwe wznowienie rozgrywek, jest szarlatanem - zakończył Hoeness.

Zobacz wideo
Więcej o:
Komentarze (15)
Uli Hoeness o skutkach pandemii w przyszłości: Powstanie nowy świat piłki nożnej
Zaloguj się
 • magnetoplumbit

  Oceniono 9 razy 7

  Jakie 2-3 lata ? Wszyscy zobacza ze pilkarze nie sa im do niczego potrzebni i mozna bez nich zyc.

 • leoleo

  Oceniono 9 razy 7

  ULI o pieniądzach wie wszystko, odsiedzial za nie rok

 • aa1000

  Oceniono 6 razy 4

  Dziennikarską gawiedź bardzo zajmują gaże piłkarzy.
  Proszę zająć się gażą wybitności partyjnych, które w spółkach skarbu państwa mają po 2-3 mln zł rocznych apanaży.
  Drugi biegun to zarobki międzynarodowej banksterki, niczym nie uzasadnione kilkunastominutowe pensyjki czy odprawy.

 • grypser84

  Oceniono 2 razy 2

  Jak mawiał Warren Buffett: ,,dopiero gdy opada woda, widać kto pływa bez majtek". W końcu skur.....yny ta woda i dla Was opada i teraz przekonamy się kto jest wydmuszką i kolosem na glinianych nogach...

 • antykonformista

  Oceniono 4 razy 2

  Bayern Monachium, czyli najbiedniejszy klub z najbogatszych, lub najbogatszy z najbiedniejszych.

  Czyli "jesteśmy bogaczami" gdy to się opłaca (na kraje małe, wschodnie, wewnętrzne potrzeby), robimy wielkie transfery, podkupujemy innym graczy itp. Ale jak przychodzi do zderzenia z bogatymi (Francja, Anglia, Hiszpania, Włochy), wtedy jojczymy, jacy to my biedni i w ogóle a świat piłki taaaki zgnity.

  Trochę to przypomina zachowanie dawnych gimbusów, co z jednej strony udawali dorosłych gdy to się opłacało (picie palenie seks), a z drugiej malutkie dzieci, którymi już dawno nie byli (pobłażanie, prezenty i wszelkiego rodzaju ulgi i profity).

 • Tomasso Vega

  Oceniono 6 razy 2

  Z każdego kryzysu ludzkość wychodziła mocniejsza. Tym razem też tak będzie. Świat piłki będzie zdrowszy.

 • rafal.pszczolkowski

  0

  Ja bym zapytał arabskich szejków a nie Hoenessa :).
  Myślę, że gada głupoty. Po prostu dużo klubów pójdzie pod młotek a szejkowie będą kupować i za 200 mln.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX