Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Uli Hoeness o skutkach pandemii w przyszłości: Powstanie nowy świat piłki nożnej

- Nie wyobrażam sobie transferów za 100 milionów euro w najbliższej przyszłości. Najprawdopodobniej powstanie nowy świat piłki nożnej - powiedział Uli Hoeness, honorowy prezes Bayernu w rozmowie z "Kickerem", zwracając uwagę na to, jak bardzo może się zmienić futbol po wygaszeniu pandemii koronawirusa.

Pandemia koronawirusa nie ustaje i rozprzestrzenia się po całej Europie. Z tego powodu piłkarskie rozgrywki są obecnie zawieszone i nie wiadomo, kiedy zostaną wznowione. Uli Hoeness, honorowy prezes Bayernu Monachium, uważa, że cały futbolowy świat mocno się zmieni. Jego zdaniem skutki pandemii będą miały ogromny wpływ na rynek transferowy.

Uli Hoeness wieszczy koniec wielkich transakcji

- Nie wyobrażam sobie transferów za 100 milionów euro w najbliższej przyszłości. Kwoty przelewów spadną i tak będzie przez najbliższe dwa-trzy lata. Ta sytuacja dotyczy wszystkich krajów. Najprawdopodobniej powstanie nowy świat piłki nożnej - powiedział Hoeness w rozmowie z "Kickerem".

Honorowy prezes Bayernu, uważa, że jeżeli Bundesliga nie wznowi rozgrywek w 2020 roku, to dojdzie do wielkiego kryzysu. - Granie bez kibiców gwarantuje pieniądze z telewizji. Jeśli będzie możliwość, aby w taki sposób kontynuować sezon, nie będziemy świadkami problemu egzystencjalnego w sezonie 2019/2020. Jeśli jednak do Świąt Bożego Narodzenia nie odbędą się żadne mecze, to wówczas środki utrzymania całej ligi zostaną zagrożone. Każdy, kto przepowiada możliwe wznowienie rozgrywek, jest szarlatanem - zakończył Hoeness.

Zobacz wideo