Legenda Barcelony nie wierzy w dokończenie Ligi Mistrzów. "To dopiero początek"

- Zorganizowanie finału Ligi Mistrzów będzie niezwykle trudne. Wystarczy spojrzeć na pandemię koronawirusa, która rozprzestrzenia się po Europie. Nie wierzę, że rozgrywki uda się dokończyć - oświadczył w rozmowie z "El Mundo Deportivo" Christo Stoiczkow, legenda Barcelony i reprezentacji Bułgarii.

Kilka dni temu UEFA postanowiła przełożyć mistrzostwa Europy na przyszły rok. Zmieniono także termin finałów Ligi Mistrzów i Ligi Europy na koniec czerwca. Plan ten jest już nieaktualny, a nowego terminarza wciąż nie podano. Jak informuje "Corriere dello Sport", UEFA dogadała się z Europejskim Stowarzyszenie Klubów Piłkarskich (ECA) i niebawem zaproponuje nowe rozwiązanie. Nowy plan zakłada, że rozgrywki LM i LE mają zostać dokończone w połowie lipca. Potrwają przez dwa tygodnie, a mecze będą odbywać się co trzy dni. Wcześniej do końca czerwca miałyby się zakończyć rozgrywki ligowe, które dla europejskich działaczy mają priorytetowe znaczenie. Włosi twierdzą, że nowy kalendarz LM i LE to efekt rozmów szefa UEFA Aleksandra Ceferina z prezesem ECA i Juventusu, Andrea Agnellim.

Legenda Barcelony nie wierzy w takie rozwiązanie

- Zorganizowanie finału Ligi Mistrzów będzie niezwykle trudne. Wystarczy spojrzeć na pandemię koronawirusa, która rozprzestrzenia się po Europie. Nie wierzę, że rozgrywki uda się dokończyć. Pamiętajmy, że jeszcze nie mamy szczytu zachorowań. W wielu krajach jest dopiero początek pandemii, a Liga Mistrzów została zawieszona na etapie 1/8 finału. Jest jeszcze wiele meczów do rozegrania, co będzie pewnie niemożliwe do wykonania. Wierzycie, że finał odbędzie się w Stambule? Ja jestem pesymistą - oświadczył w rozmowie z "El Mundo Deportivo" Christo Stoiczkow, legenda Barcelony i reprezentacji Bułgarii.

Zobacz wideo Prezes Wisły Kraków tłumaczy zagrożenia wynikające z planu dokończenia ekstraklasy

Robert Lewandowski najlepszy w Lidze Mistrzów! Wyprzedził Messiego

Polak znalazł się w najlepszej jedenastce dotychczas rozegranych meczów obecnego sezonu piłkarskiej Ligi Mistrzów według whoscored.com. Bayern Monachium ma w niej najwięcej zawodników, bo poza Polakiem znaleźli się w niej także Thiago Alcantara i Serge Gnabry.

Więcej o: