Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Zdecydowana reakcja klubu 1. ligi. Spadek "przy zielonym stoliku" został wykluczony

"Na degradację zgodzimy się tylko sportowo. Spadku przy zielonym stoliku nie bierzemy w rachubę" - mówi w rozmowie z Polsatem Sport Jarosław Klauzo, wiceprezes Chojniczanki Chojnice, której przez zakończenie rozgrywek z powodu pandemii koronawirus mogłoby grozić nawet bankructwo.

Niedokończenie sezonu lig piłkarskich w Polsce najbardziej zagraża drużynom ze stref spadkowych. Jedną z nich jest Chojniczanka Chojnice, która zajmuje osiemnaste miejsce w I lidze. W przypadku zakończenia rozgrywek ważna ma pozostać aktualna tabela, co sprawi, że Chojniczanka spadłaby do 2. ligi, a przez swoje problemy finansowe może jej grozić nawet degradacja. 

Zobacz wideo Błędy, wpadki, kiksy [ELEVEN SPORTS]

Chojniczanka Chojnice zagrożona degradacją? "Nie bierzemy tego w rachubę"

W rozmowie z Polsatem Sport, wiceprezes klubu, Jarosław Klauzo, zaznacza, że według ustalenia powinny zostać zmienione. - "Na degradację możemy się zgodzić jedynie sportowo. Spadku przy „zielonym stoliku” nie bierzemy w rachubę" - mówił działacz. "Spadek z przyczyn niezależnych od nas odebrałby chęć zajmowania się sportem i inwestowania w niego. To, co robiliśmy tu wspólnie przez 13 lat, nagle przestałoby mieć jakikolwiek sens" - stwierdził. 

Przedstawiciel klubu z Chojnic proponował też rozwiązania dotyczące takiej sytuacji. "Pojawił się pomysł powiększenia Ekstraklasy już teraz, wiec trzeba się zastanowić nad poszerzeniem także 1. ligi. To samo dotyczy drugoligowych rozgrywek" - zaznaczał Klauzo. "To rozwiązanie jest najmniej szkodliwe, a o to chyba teraz przede wszystkim chodzi. Gdyby sezon został dziś zakończony w takim układzie jak po ostatniej ligowej kolejce. Zostalibyśmy z zobowiązaniami finansowymi na 4 miesiące, wiedząc, że już jesteśmy już na niższym poziomie" - podsumował. 

Więcej o:
Komentarze (9)
Zdecydowana reakcja klubu 1. ligi. Spadek "przy zielonym stoliku" został wykluczony
Zaloguj się
 • thecore

  Oceniono 8 razy 4

  A na awans przy zielonym stoliku to się by zgodzili pewnie, co?

 • mamswojezdanie

  Oceniono 5 razy 1

  Może warto panu prezesowi, że to właśnie SPORTOWO są najgorszą drużyną ligi. Może także warto mu uświadomić, że rozgrywki przerwano nie z powodu widzi-mi-się Bońska, tylko z powodu katasrofy naturalnej.
  A co do jego argumentacji, która jak rozumiem sprowadza się do tego, że może miałby szansę wywlec się z ostatniego miejsca i dlatego nie może być zdegradowany jest idiotyczna. Skoro on może odrobić 6 punktów do pierwszego miejsca dającego utrzymanie, to taki Stomil może odrobić 5 punktów do miejsca barażowego i baraże takie może wygrać. Czyli - jeśli nie damy Stomilowi awansu, to będzie tak samo pokrzywdzony jak klubik z Chojnic. Stomil jest 12-ty. Czyli trzeba by awansować minimum 12 drużyn. Czyli Ekstrakalasa 30-to drużynowa. Nic tylko się śmiać.
  I tyle jest wart płacz prezesa najgorszej drużyny ligi, który w typowo polskim stylu chce na tragedii ugrać coś dla siebie.

 • wassercug_fajwel

  Oceniono 7 razy 1

  Nic nie robili przez cały sezon i ot by się uratowali w kilka kolejek :-)
  skoro spadek grozi bankructwem to jest to klub wydmuszka - won z piłki!

 • profes79

  Oceniono 6 razy 0

  Tak; powiększmy 1 i 2 ligę ale w zamian w kolejnym sezonie spada dwa razy większa liczba drużyn.

 • kraq

  Oceniono 6 razy -2

  100% racji. spadki i awanse po rozegraniu sezonu, czyli wszystkich spotkań. dopóki wszystkie kolejki nie zostaną rozegrane, sezon się nie zakończył. jeżeli rozpocznie sezon ma się zacząć, to na warunkach ostatnio zakończonego sezonu a ten się nie odbył

 • yureck

  Oceniono 4 razy -2

  strata niepowetowana pewnie połowa GB i 3/4 USA nie będzie mogło zmrużyć oka!!!!! FACET ZNAJ SWOJE MIEJSCE

 • qznia

  Oceniono 9 razy -3

  To najlepsze rozwiązanie tylko awanse zero spadków A kolejny sezon przywraca stan z tego sezonu
  Po prostu w tym złym czasie nagrody dla najlepszych i brak kary dla ostatnich.
  Dajmy szansę ostatnim.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX