Ośmiu piłkarzy FC Barcelony na wylocie! Klub wprowadza plan oszczędnościowy

Hiszpańskie media twierdzą, że FC Barcelona zaczyna wdrażać program oszczędnościowy związany z koronawirusem. Klub chce znacząco obniżyć wypłaty zawodników do końca sezonu. Powstała także lista ośmiu zawodników, których powinno się sprzedać w letnim oknie transferowym.

FC Barcelona szykuje się do wdrożenia specjalnego planu oszczędnościowego. Klub będzie chciał zmniejszyć pensje piłkarzy w związku z paraliżem wywołanym pandemią koronawirusa. "Kataloński Sport" informuje również, że latem klub będzie chciał sprzedać aż ośmiu piłkarzy, którzy znaleźli się na "czarnej liście".

Zobacz wideo

Pensje piłkarzy FC Barcelony zostaną obniżone?

Jak donosiła „La Vanguardia”, specjalna komisja w FC Barcelonie spotkała się w piątek na telekonferencji, by omówić sposoby na minimalizowanie skutków paraliżu związanego z pandemią koronawirusa. 

Klub zakończy sezon z dochodami około 60 milionów euro mniejszymi, niż byłyby, gdyby klub zarabiał na biletach, muzeum i sklepach klubowych. Jeśli jednak sezon nie zostanie dokończony, to straty mogą wynosić nawet 100 milionów euro.

Ośmiu zawodników na wylocie

"Mundo Deportivo" donosi, że plan oszczędnościowy zakłada, że piłkarze FC Barcelony mieliby dostać około 30 procent swoich pensji do końca sezonu. Kataloński "Sport" dodaje, że planowane jest również pozyskanie pieniędzy na rynku transferowym, a wśród zawodników, których powinno się sprzedać, pojawiły się takie nazwiska, jak: Antoine Griezmann, Philippe Coutinho, Ivan Rakitić, Arturo Vidal, Samuel Umtiti, Neto, Martin Braithwaite i Carles Alena.

Więcej o: