Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Leo Messi dołączył do Roberta Lewandowskiego! Wielkie pieniądze na walkę z koronawirusem

Leo Messi również włączył się do walki z koronawirusem. Argentyńczyk dołączył m.in. do Roberta Lewandowskiego i również przekazał 1 milion euro na walkę z koronawirusem. Taką samą kwotę podarował także Pep Guardiola, trener Manchesteru City.

Na całym świecie z dnia na dzień rośnie liczba zarażonych koronawirusem. Paraliżuje to nie tylko świat sportu, ale właściwie wszystkie inne aspekty życia codziennego. Do pomocy włączają się jednak gwiazdy sportu, które od kilku dni oferują swoją pomoc. Zaczęło się od Jakuba Błaszczykowskiego, później do pomocy włączył się Robert Lewandowski i inne gwiazdy Bayernu.  Teraz Hiszpanie poinformowali, ze Leo Messi również przekazał 1 milion euro na walkę ze skutkami koronawirusa.

Zobacz wideo

Leo Messi przekazał 1 milion euro

- Leo Messi przekazał darowiznę na walkę z COVID-19. Bardzo dziękujemy Leo, za twoje zaangażowanie i wsparcie - napisał "Hospital Clinic" z Barcelony. Pieniądze Argentyńczyka zostaną przeznaczone na opiekę nad pacjentami, jak również na badania naukowe. Mniejsza część z tych pieniędzy trafi zaś do argentyńskiego Rosario, z którego piłkarz pochodzi.

Hiszpania i Włochy to obecnie dwa najbardziej dotknięte zarazą kraje. W Hiszpanii potwierdzono już ponad 42 tysiące przypadków i blisko 3000 osób zmarło. 

Pep Guardiola również pomaga

Pep Guardiola również włączył się do pomocy, a jego pieniądze trafiły na konto Fundacji Angela Solera Daniela. Darowizna ma być przeznaczona na zakup materiałów medycznych i sprzętu. Także tego, który jest produkowany w technologii druku 3D.