Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Pierwszy klub w ekstraklasie zamraża pensje piłkarzy! Wielka obniżka zarobków

Piłkarze Śląska Wrocław, jako pierwsi w ekstraklasie, zgodzili się na zamrożenie części zarobków z powodu pandemii koronawirusa.

- Raczej nie wyobrażam sobie, że jak wpadniemy w tarapaty i klubom zajrzy w oczy widmo bankructwa, to ktoś powie, że piłkarze są poza tym, że ich to nie dotyczy. Już dzisiaj jednak widać, że oni sami to rozumieją. W Borussii Moenchengladbach piłkarze zrzekają się swoich pensji, by ratować innych pracowników klubu. Jest solidarne podejście, jedna strona rozumie drugą. I dobrze, w najbliższych miesiącach to będzie bardzo istotne, bo jeśli sytuacja, z którą obecnie się mierzymy, potrwa dłużej, niż wszyscy zakładamy, trzeba będzie pójść na pewne ustępstwa i kompromisy - mówił na łamach Sport.pl, Dariusz Mioduski.

Zobacz wideo Jak zakończy się ekstraklasa? [SEKCJA PIŁKARSKA]

Właściciel i prezes Legii Warszawa podawał przykład z Niemiec, a niewiele dobę po publikacji wywiadu, możemy mówić o identycznym przypadku w Polsce. Pierwszymi zawodnikami, którzy zgodzili się na redukcję pensji w trudnym czasie, są piłkarze Śląska Wrocław.

Piłkarze Śląska zgodzili się na zamrożenie pensji

W oficjalnym oświadczeniu klubu czytamy, że zawodnicy będą otrzymywać od 15 do maksymalnie 30 procent swoich podstawowych miesięcznych pensji. - Rozumiemy powagę sytuacji, która dotyka nas wszystkich. Wierzymy, że tylko jednocząc się w obliczu problemów, możemy je wspólnie przezwyciężyć – powiedział kapitan drużyny, Krzysztof Mączyński.

– To inicjatywa rady drużyny, która świadczy o odpowiedzialności doświadczonych zawodników i prawdziwym charakterze naszego zespołu – dodał Piotr Waśniewski, prezes zarządu Śląska Wrocław.

Jednocześnie klub dodał, że zmianom nie ulegną jedynie pensje najmłodszych zawodników.

Więcej o: