Oficjalnie: Jedna z ostatnich lig piłkarskich na świecie została zawieszona!

Na całym świecie zawieszane są kolejne rozgrywki piłkarskie z powodu pandemii koronawirusa. Liga australijska była jedną z nielicznych lig, w której mecze odbywały się normalnie. Sytuacja zmieniła się we wtorek, kiedy krajowa federacja piłkarska postanowiła zawiesić A-League - poinformował oficjalny portal poświęcony rozgrywkom.

Jeszcze w ostatni weekend rywalizacja na Antypodach toczyła się bez żadnych zakłóceń. Ostatnim spotkaniem było sobotnie starcie Western Sydney Wanderers z Sydney (1:1).

Zobacz wideo Koronawirus paraliżuje świat sportu. Jakie imprezy odwołano?

Liga australijska została oficjalnie zawieszona

We wtorek australijska piłkarska federacja wydała oficjalny komunikat, w którym poinformowała, że sezon zostaje zawieszony ze względu na rozprzestrzeniającą się pandemię koronawirusa. Władze podjęły decyzje o wstrzymaniu rozgrywek przynajmniej do 22 kwietnia.

- Naszym priorytetem w zaistniałej sytuacji jest zdrowie i bezpieczeństwo zarówno piłkarzy, jak i całego społeczeństwa. Podjęliśmy niezbędne środki, przyczyniając się tym samym do zapobiegania rozprzestrzeniania się koronawirusa - powiedział dyrektor generalny federacji, James Johnson, cytowany przez oficjalną stronę ligi australijskiej.

W Australii gra polski bramkarz, Filip Kurto. Zawodnik reprezentuje barwy Western United, które zajmuje obecnie szóste miejsce w ligowej tabeli.

Więcej o: