Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Gwiazdy Premier League buntują się przeciwko planom władz ligi

Władze Premier League rozważają wznowienie rozgrywek od początku maja. Według brytyjskich mediów mecze miałyby być rozgrywane bez publiczności. Wszystko przez konieczność dokończenia przerwanego sezonu. Jednak jak podaje "Daily Mail" gwiazdy Premier League są gotowe zbuntować się przeciwko takim planom.

Piłkarze Premier League w odpowiedzi na rozważania władz Premier League określili, że są gotowi wszcząć bunt. Dają jasno do zrozumienia, że nie chcą grać bez publiczności na trybunach i przekazali swoje stanowisko do PFA (Stowarzyszenie Piłkarzy Zawodowych).

- Gracze mają obawy i to jest zrozumiałe. To nie byłaby preferowana przez nas opcja, ale wszystko trzeba rozważyć - komentuje sytuację dyrektor naczelny PFA, Gordon Taylor.

Zobacz wideo Kilka klubów ekstraklasy nie będzie chciało grać? Prezes Lecha: Nie wyobrażam sobie tego

Premier League i inne ligi wstrzymane przez koronawirusa

Piłkarski świat stanął w miejscu co najmniej do 30 kwietnia. Wstępnie do końca następnego miesiąca zawieszono wydarzenia piłkarskie, jednak termin może zostać zmieniony w zależności od sytuacji zdrowotnej. Z powodu przełożenia Euro 2020 na następny rok, władze Premier League prowadzą rozmowy o wznowieniu ligowych zmagań 2-3 maja. 

Piłkarze oprócz braku publiczności kierują się także obawami o bezpieczeństwo swoje oraz swoich najbliższych. Boją się, że przy naruszeniu zasad dystansu społecznego zwiększą prawdopodobieństwo zakażania koronawirusem. Szczególnie zważywszy na wykrycie koronawirusa u piłkarzy oraz osób związanych z klubami Premier League.

Dodatkowym aspektem, o którym myślą piłkarze, jest obciążenie służb porządkowych. Chodzi o osoby zatrudnione do pilnowania stadionów przed lokalnymi kibicami, którzy przyjdą pod obiekty kibicować swoim ulubieńcom.