Dyrektor Lazio ostrzega przed upadkiem futbolu. "Inaczej zaczniemy od gruzów"

- Jeśli chcemy kontynuować obecny sezon, musimy się zastanowić, kiedy to zrobić. Inaczej czeka nas upadek futbolu - mówi dyrektor ds. komunikacji w Lazio, Arturo Diaconale, którego cytuje włoski portal "Calciomercato".

Blisko 64 tysiące zakażonych, z czego sześć tysięcy ofiar śmiertelnych - tak prezentuje się bilans koronawirusa we Włoszech. Najbardziej dotkniętym regionem jest Lombardia. Na razie Serie A jest zawieszona do 3 kwietnia, ale nic nie wskazuje, że rozgrywki zostaną wznowione. Jednym z nielicznych, którzy o to apelują, jest prezes Lazio Claudio Lotito. - Jeśli Lotito chce ten cholerny puchar, to mu go wręczmy - irytuje się Massimo Cellino, właściciel Brescii.

Zobacz wideo Balotelli zaimponował wypowiedzią o koronawirusie!

"Trzeba się zastanowić, by nie zaczynać od gruzów"

- Jestem obecnie zamknięty w domu, ponieważ latem miałem zapalenie płuc, więc muszę być ostrożny. Ale chyba każdy z nas myśli o tym, co dalej. Jeśli chcemy kontynuować obecny sezon, musimy się zastanowić, kiedy to zrobić. Inaczej czeka nas upadek futbolu - mówi dyrektor ds. komunikacji w Lazio, Arturo Diaconale, którego cytuje włoski portal "Calciomercato".

- Losy piłki nożnej są związane z interesem publicznym. Koronawirus prędzej czy później przejdzie, ale jeżeli chcemy kontynuować obecny system piłkarski, podobnie jak w przemyśle czy innych sektorach, musimy już teraz się na tym zastanowić, by później nie zaczynać od gruzów - dodaje Diaconale.

Juventus ma punkt przewagi nad Lazio

We Włoszech do końca tego sezonu pozostało 12 kolejek, choć aż osiem drużyn - Inter, Atalanata, Hellas, Parma, Sassuolo, Cagliari, Torino, Sampdoria - ma do rozegrania o jeden mecz więcej. Liderem jest Juventus, który ma punkt przewagi nad Lazio.

Więcej o: