Selekcjoner Włoch stracił bliską osobę. "Widok trumien był jak cios w twarz. Nikt nie był gotowy na to piekło"

Roberto Mancini stracił przyjaciela z powodu zakażenia koronawirusem. Selekcjoner reprezentacji Włoch wspomina znajomego jeszcze z lat dzieciństwa. - Graliśmy razem w piłkę - zdradził w rozmowie z "La Gazzettą dello Sport".

Włoskie media podały informację o śmierci przyjaciela Roberto Manciniego. Mężczyzna był zakażony koronawirusem. Selekcjoner reprezentacji Włoch porozmawiał z dziennikarzami, o tym jak się czuje, o śmierci przyjaciela oraz o koronawirusie we Włoszech

- Moja rodzina i ja mamy się dobrze, chociaż martwię się o moich rodziców w Jesi. Siostra zadzwoniła do mnie, żeby mi powiedzieć, że zmarł przyjaciel, który jako dziecko grał ze mną w piłkę nożną. Pracował w Zielonym Krzyżu. -Widok tego konwoju pojazdów wojskowych, wywożących trumny z Bergamo był jak cios w twarz. Nikt nie był przygotowany na to piekło na ziemi - opowiedział Roberto Mancini

Zobacz wideo Najlepsze gole Cristiano Ronaldo w Serie A w sezonie 2019/20

Włochy pogrążone w pandemii koronawirusa. Mancini z optymistycznym scenariuszem: "Czekam na hymn gdy stanę przed ławką"

Włochy to drugi kraj na świecie pod względem ilości zakażonych osób. Większość lig europejskich zakończyła już rozgrywki, przełożono także terminy turniejów międzynarodowych, w tym Euro 2020. Roberto Mancini odniósł się także do sytuacji w piłkarskim świecie i zdradził swoje nadzieje na najbliższe miesiące. 

- Trzeba zawsze myśleć pozytywnie. Jestem przekonany, że mistrzostwa rozpoczną się ponownie w maju. Wrócimy do normy i będę mógł spotkać się z moimi zawodnikami na stadionach i zebrać kadrę narodową - optymistycznie dodaje Roberto Mancini

Z wypowiedzi 55-letniego Włocha można wywnioskować także, że mimo pandemii nie przestał pracować. Dodatkowo zdaniem selekcjonera kadry narodowej Włoch, wymuszona na piłkarzach przerwa, może zaowocować w przyszłości, gdy powrócą na boisko.

- Zadzwoniłem do kilku graczy, pracowałem nad meczami towarzyskimi z Niemcami i Anglią, zacząłem przygotowania do Euro. Po tylu cierpieniach ci ludzie zasłużyli na radość wielkiego wydarzenia. Kiedy to nastąpi, piłkarze będą tak chętni do gry, że entuzjazm zrekompensuje im zmęczenie. To będzie piękne. - dodaje Roberto Mancini. 

We Włoszech aktualnie zakażonych jest ponad 50 tys. osób. Z powodu koronawirusa zmarło ponad 6 tys. osób, naliczono także ponad 7 tys. osób, które wyzdrowiały. Rozgrywki Serie A zostały oficjalnie wstrzymane 9 marca. Wstępnie powrót rozgrywek planowano na 3 kwietnia, jednak spekulowano już o przesunięciu zawieszenia o kolejny miesiąc. 

Więcej o: