Kamil Glik i piłkarze Monaco wysłani na "częściowe bezrobocie". Stracą pieniądze

- Kamil Glik straci część pensji. Piłkarze Monaco zostali wysłani na "częściowe bezrobocie" - informuje "Przegląd Sportowy".

Koronawirus destabilizuje świat sportu. Problemy finansowe zaczynają przeżywać kluby sportowe. We Francji część z nich decyduje się obniżyć piłkarzom pensje. To zdarzyło się już w Lyonie, Marsylii, Montpellier i Amiens. Podobnie jest także w Monaco, gdzie gra Kamil Glik.

Zobacz wideo Radosław Murawski o sytuacji w Turcji: Ludzie patrzyli na mnie, jakbym był chory. Śmiali się

Kamil Glik zarobi mniej

Jak informuje "Przegląd Sportowy", Polak z powodu pandemii zarobi mniej. Wszystko przez dopuszczalną we Francji instytucję "częściowego bezrobocia". Kluby mogą obniżyć zawodnikom wynagrodzenia netto o 16 procent. Piłkarzom częściowo zrekompensuje to państwo, wypłacając co miesiąc do 5400 euro. Zdaniem "Przeglądu Sportowego", to jednak nie wystarczy, bo Glik w Monaco zarabia miesięcznie 300 tys. euro, a po obniżce pensji klub wypłaci mu 48 tys. euro mniej. 

Polski obrońca występuje w Monaco od 2016 roku. Jego umowa jest ważna do czerwca 2021 roku. Wcześniej był zawodnikiem m.in. Torino i Piasta Gliwice. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.