Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Władze Napoli zrezygnowały z kontrowersyjnego pomysłu. Treningi zawieszone do odwołania

Piłkarze Napoli mieli powrócić do treningów 25 marca. Fala krytyki, która spadła na działaczy klubu z Neapolu sprawiły, że postanowili do odwołania zawiesić wszelkie zajęcia.

Klub z Neapolu zapowiadał początkowo, że piłkarze powrócą do treningów 25 marca. Na władze Napoli spadła ogromna krytyka związana z ogromnym ryzykiem zarażenia zawodników. - Trenowanie, gdy do powrotu do gry pozostały co najmniej dwa miesiące, nie ma żadnego sensu i jest zbyt niebezpieczne - uważał Damiano Tommasi, szef stowarzyszenia piłkarzy we Włoszech.

Zobacz wideo Co z igrzyskami w Tokio? "Najważniejsze jest zdrowie i bezpieczeństwo zawodników"

- SSC Napoli informuje, że zawiesza zajęcia sportowe na czas nieokreślony. Termin powrotu do treningów zostanie ustalony, mając na uwadze ewolucję stanu zagrożenia zdrowia, spowodowanego epidemią choroby COVID-19 - poinformowało Napoli w oficjalnym komunikacie, opublikowanym na stronie klubu.

To nie pierwszy przypadek we Włoszech, gdy klub chce wezwać piłkarzy na trening, jednak z powodu wielkiej krytyki zrezygnował z tego pomysłu. Zawodnicy Lazio Rzym mieli rozpocząć zajęcia 23 marca, jednak działacze ostatecznie także zawiesili treningi do odwołania.