Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Oficjalnie! UEFA przełożyła finały m.in. Ligi Mistrzów i Ligi Europy. Zagrożony koniec rozgrywek ligowych?

UEFA poinformowała w poniedziałek, że odracza na razie finały europejskich pucharów, w tym finał Ligi Europy, który miał odbyć się w Gdańsku. Nie podano nowej daty tych meczów. To sygnał, że mogą być kolejne zmiany w tymczasowym kalendarzu na czas pandemii koronawirusa, i że termin 30 czerwca na dokończenie rozgrywek ligowych też staje się nierealny.

UEFA w poniedziałek poinformowała oficjalnie o odroczeniu finałów europejskich pucharów w piłce nożnej. Tym samym nieaktualne są już wyznaczone sześć dni wcześniej nowe daty finałów Ligi Mistrzów (w Stambule, w ubiegły wtorek przeniesiony z maja na - wstępnie - 27 czerwca), Ligi Europy (w Gdańsku, przeniesiony na 24 czerwca). Nie podano nowych terminów.

Zobacz wideo Co z igrzyskami w Tokio?

Już wcześniej od osób zaangażowanych w prace nad nowym kalendarzem europejskiej piłki można było usłyszeć, że zakończenie rozgrywek klubowych w ligach i pucharach do 30 czerwca staje się nierealne.  Pojawia się coraz więcej głosów, że powrót na boiska będzie możliwy dopiero za kilka miesięcy, co skutecznie uniemożliwi zakończenie zawieszonych rozgrywek.

UEFA zmienia zdanie ws. końca rozgrywek ligowych?

Rozgrywki ekstraklasy zostały niedawno zawieszone do 26 kwietnia, bo to był ostatni realny termin, po którym można wrócić do gry i zdążyć jeszcze dograć sezon do 30 czerwca. Teraz wszystko wskazuje na to, że i ten termin trzeba będzie przesunąć.