Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Oficjalnie: Rozgrywki ligi hiszpańskiej zawieszone bezterminowo!

Rozgrywki ligi hiszpańskiej zostały w poniedziałek zawieszone do odwołania. Pierwotnie odwołane były tylko dwie kolejki ligowe. "AS" informuje, że piłkarze mogą wrócić na boisko pod koniec kwietnia.

Hiszpania jest obok Włoch najbardziej poszkodowanym krajem w Europie wskutek pandemii koronawirusa. Do tej pory naliczono 30 tys. zakażeń, a 2 tys. osób na wskutek wirusa zmarło. Mimo to, rozgrywki piłkarskie LaLiga były tylko zawieszone na dwie kolejki. W poniedziałek władze hiszpańskiego futbolu zmieniły tę decyzję, zawieszając ligę do odwołania. To samo rozwiązanie znajdzie zastosowanie w przypadku rozgrywek na niższych szczeblach.

Zobacz wideo Koronawirus zatrzymał świat sportu. Jakie wydarzenia odwołano?

Kiedy wróci liga hiszpańska?

- Rozgrywki będą zawieszone, dopóki organy hiszpańskiego rządu nie uznają, że można je wznowić. Jednocześnie chcielibyśmy przekazać nasze kondolencje rodzinom wszystkich zmarłych i poszkodowanych - napisano w komunikacie ligi. 

Jak informuje "AS", rozgrywki mogą zostać wznowione 23 kwietnia. To jednak najbardziej optymistyczny wariant. Inny zakłada, że piłkarze wrócą na boisko 10 maja. Po 27 kolejkach prowadzi Barcelona, która ma 2 punkty przewagi nad drugim Realem Madryt.