Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Oficjalnie: Rozgrywki ligi hiszpańskiej zawieszone bezterminowo!

Rozgrywki ligi hiszpańskiej zostały w poniedziałek zawieszone do odwołania. Pierwotnie odwołane były tylko dwie kolejki ligowe. "AS" informuje, że piłkarze mogą wrócić na boisko pod koniec kwietnia.

Hiszpania jest obok Włoch najbardziej poszkodowanym krajem w Europie wskutek pandemii koronawirusa. Do tej pory naliczono 30 tys. zakażeń, a 2 tys. osób na wskutek wirusa zmarło. Mimo to, rozgrywki piłkarskie LaLiga były tylko zawieszone na dwie kolejki. W poniedziałek władze hiszpańskiego futbolu zmieniły tę decyzję, zawieszając ligę do odwołania. To samo rozwiązanie znajdzie zastosowanie w przypadku rozgrywek na niższych szczeblach.

Zobacz wideo Koronawirus zatrzymał świat sportu. Jakie wydarzenia odwołano?

Kiedy wróci liga hiszpańska?

- Rozgrywki będą zawieszone, dopóki organy hiszpańskiego rządu nie uznają, że można je wznowić. Jednocześnie chcielibyśmy przekazać nasze kondolencje rodzinom wszystkich zmarłych i poszkodowanych - napisano w komunikacie ligi. 

Jak informuje "AS", rozgrywki mogą zostać wznowione 23 kwietnia. To jednak najbardziej optymistyczny wariant. Inny zakłada, że piłkarze wrócą na boisko 10 maja. Po 27 kolejkach prowadzi Barcelona, która ma 2 punkty przewagi nad drugim Realem Madryt.

Więcej o:
Komentarze (3)
Oficjalnie: Rozgrywki ligi hiszpańskiej zawieszone bezterminowo!
Zaloguj się
 • el.pistolero

  Oceniono 1 raz 1

  W sobotę oglądałem wywody trenera Rakowa, niejakiego Papszuna i piłkarskiego menago Jarosława Kołakowskiego. Program "Stan Futbolu" dostępny na YouTube na kanale Weszło TV. Polecam zamiast popołudniowego espresso. Bankowo konkretnie skoczy wam ciśnienie. Goście kompletnie oderwani od rzeczywistości jeśli chodzi o epidemię koronawirusa i związane z tym zawieszenia rozgrywek ligowych na całym świecie.
  www.youtube.com/watch?v=EU4JQ_NCXNk&feature=youtu.be

 • yeti362

  0

  Życzę chłopakom zdrowia. Determinacji. Wreszcie jeszcze więcej kasy. W tej chwili zadumy polecam proste lekcje filozoficzne, chociaż nie wiem czy ie za rudne:
  - prostowania bananów,
  - huśtania wisienek,
  - dla rozluźnienia napar z patyczków od kaszanki,
  - potem lekcja czytania ze zrozumieniem,
  - na noc 2 bajki na mini - mini..
  Takie proste rady..

 • silvermane

  0

  Chyba koniec kwietnia 2021.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX