Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Milionowe straty FC Barcelony. Piłkarze gotowi zrezygnować z części pensji

Piłkarze FC Barcelony są w stanie zaakceptować czasowe obniżenie pensji z powodu koronawirusa. Prezydent Josep Maria Bartomeu przeprowadził wstępne rozmowy z zawodnikami - podaje hiszpański "AS".

Zdaniem hiszpańskiej prasy piłkarze FC Barcelony rozumieją sytuację, w jakiej postawione są europejskie kluby. Nie podano oficjalnej informacji o obcięciu pensji zawodnikom. Jednak wstępna faza rozmów zapowiada porozumienie w tej kwestii, a piłkarze nie wykazali sprzeciwu w związku z proponowanym przez Josepa Marię Bartomeu stanowiskiem.

Zobacz wideo

Barcelona liczy straty w milionach euro

Ogólnoświatowa pandemia koronawirusa przynosi także straty finansowe, które sięgają klubów piłkarskich. Zawieszenie rozgrywek wiąże się z brakiem wpływów z praw telewizyjnych oraz umów sponsorskich. Dodatkowo zamknięte są klubowe sklepy z gadżetami oraz muzea i stadiony. 

Straty spowodowane pandemią, zdaniem władz Dumy Katalonii, będą nie do odzyskania. Władze FC Barcelony rozpoczęły kalkulacje strat w zestawieniu z zaplanowanym na początku września budżetem na sezon 2019/2020. Prawdopodobnie Barcelona będzie zmuszona do podniesienia planowanego budżetu - wstępnie sięgał on kwoty ponad miliarda euro.