Gwiazdor Realu wygrał turniej FIFA 20! Zebrane pieniądze pójdą na walkę z pandemią

La Liga zorganizowała zawodnikom hiszpańskich klubów charytatywny turniej FIFA 20. Każdy z nich wystawił jednego piłkarza, a wygrał Marco Asensio z Realu Madryt. O wiele ważniejsze były jednak środki zbierane dla zakażonych koronawirusem. Za cel obrano 100 tysięcy euro, a według danych portalu football-espana.net zebrano niemalże o połowę więcej.

Turniej w grze FIFA 20 odbywał się w systemie play-off pomiędzy zawodnikami dwudziestu klubów La Liga, którzy zasiedli przed konsolami w swoich domach. Barcelonę reprezentował Sergi Roberto, Real Madryt Marco Asensio, a Atletico Marcos Llorente. Mecze od piątku transmitowano na Twitchu, a także mediach społecznościowych hiszpańskiej ligi. Organizatorem turnieju jest streamer Ibai Llanos.

Zobacz wideo Euro 2020 przełożone.

Zwycięstwo Realu Madryt i Marco Asensio

Do finału doszły Real Madryt oraz Leganes, dla którego grał Aitor Ruibal. Świetnie spisywał się w trakcie poprzednich spotkań, pokonując m.in. Lucasa Pereza z Deportivo Alaves 3:2 po emocjonującym półfinale. W ostatnim meczu turnieju nie miał jednak szans i przegrał z Marco Asensio 2:4. 

Rywalizacja nie była jednak jedynym aspektem turnieju. Podczas rozgrywek przekazywano pozytywny wydźwięk hasła #QuédateEnCasa, czyli odpowiednika akcji "zostań w domu". W czasie spotkań można było wchodzić w interakcje z zawodnikami na Twitterze. 

140 tysięcy euro dla zakażonych koronawirusem

Zbierano także pieniądze na pomoc w leczeniu zakażonych koronawirusem. Początkowym celem było 100 tysięcy euro, ale, jak podał portal football-espana.net, dzięki wzmożonemu zainteresowaniu i aktywności oglądających udało się uzbierać aż 140 tysięcy. 

La Liga pozostaje zawieszona ze względu na zagrożenie epidemiczne koronawirusa do 4 kwietnia. W tym tygodniu spodziewane są jednak decyzje, wedle których wstrzymanie gry ma zostać przedłużone. 

Więcej o: