Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Legenda Anderlechtu zwolniona z powodu koronawirusa! Klub zmuszony do cięć

Pär Zetterberg - legenda RSC Anderlechtu - został zwolniony z klubu z powodu pandemii koronawirusa. Belgowie zmuszeni byli do cięć budżetowych w związku z zawieszeniem rozgrywek.

Pär Zetterberg zawodnikiem RSC Anderlechtu był dwukrotnie. Jego pierwszy pobyt w belgijskim klubie trwał od 1989 do 2000 roku, a drugi od 2003 do 2006 roku. W międzyczasie, przez trzy lata, Szwed był piłkarzem greckiego Olympiacosu.

Zobacz wideo Co zrobi UEFA z Euro 2020? Co z ekstraklasą? [SEKCJA PIŁKARSKA]

Po zakończeniu sportowej kariery Zetterberg wciąż był związany z Anderlechtem. Najpierw w roli skauta, a od końca 2018 roku jako asystent trenera pierwszej drużyny. Co ciekawe, Szwed nie miał w klubie podpisanej umowy na czas określony. Jako legenda klubu mógł liczyć na bezterminowe zatrudnienie.

Anderlecht zwolnił legendę klubu przez koronawirusa

Mógł, do soboty. W związku z problemami ekonomicznymi, przed jakimi staje futbol z powodu pandemii koronawirusa, Anderlecht zmuszony został do cięć w budżecie i zwolnień. Jednym ze zwolnionych pracowników został właśnie Zetterberg.

"Profesjonalna piłka nożna, tak samo jak wiele innych dziedzin życia, staje w obliczu kryzysu z powodu pandemii koronawirusa. Wirus, przez który wstrzymane zostały rozgrywki, ma olbrzymi wpływ na nasz budżet. W tym trudnym czasie jeszcze bardziej musimy myśleć o naszej przyszłości. Dlatego jesteśmy zmuszeni pożegnać Zetterberga, który na zawsze będzie tu zapamiętany jako legenda" - przeczytaliśmy w oficjalnym oświadczeniu Anderlechtu, cytowanym przez szwedzki portal Expressen.se.

Zetterberg w barwach tego klubu rozegrał ponad 300 meczów i wywalczył z nim sześć mistrzostw Belgii.