Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Zbigniew Boniek mówi o rozegraniu Euro w jednym kraju. Kandydat już się zgłosił

Zbigniew Boniek jest zdania, że możliwe jest rozegranie Euro 2020 tylko w jednym kraju. Oznaczałoby to rezygnację z formatu turnieju w 12 różnych państwach. W rozmowie z TVN24 zdradził także, że pomimo przełożenia mistrzostw Europy na przyszły rok nadal są one zagrożone.

UEFA podczas wtorkowej wideokonferencji postanowiła przełożyć tegoroczne mistrzostwa Europy o rok. W ten sposób chce umożliwić poszczególnym ligom dokończenie ich rozgrywek, które są zawieszone z powodu pandemii koronawirusa. Według planu zaakceptowanego we wtorek wszystkie ligi mają zakończyć grę do 30 czerwca.

Zobacz wideo Euro 2020 przełożone.

Zbigniew Boniek: Turniej w przyszłym roku też jest zagrożony

Zbigniew Boniek przyznał, że pomimo przełożenia Euro 2020 turniej jest wciąż zagrożony. - Przełożenie Euro to taktyka obronna. Uważam, że turniej w przyszłym roku też jest w pewien sposób zagrożony, bo jego formuła przewiduje rozgrywki w 13 państwach, a dziś nikt nie może powiedzieć, czy za rok w tych krajach problem zarazy zniknie. UEFA nie miała innego wyjścia, jak przełożyć imprezę, ale wydaje mi się, że wróci jeszcze temat tego Euro rozgrywanego w jednym kraju. To byłaby bezpieczniejsza opcja, ale to tylko moje prywatne zdanie i nie chcę na ten temat głośno się wypowiadać - podkreślił prezes PZPN w rozmowie z TVN24.

- Na dzisiaj turniej jest przerzucony na przyszły rok i miejmy nadzieję, że się odbędzie, bo brak tych zawodów spowoduje ogromne straty finansowe. Sytuacja jest jednak totalnie wyjątkowa. Sport napędza w wielu krajach gospodarkę, daje pieniądze i pracę wielu ludziom.. To biznes dla wielu firm i nie można o tym zapominać - dodał Boniek.

Zdaniem włoskich dziennikarzy w związku z pandemią Turcja miała zaproponować swoją kandydaturę jako zastępczy gospodarz turnieju. Turcy uważają, że są gotowi, aby przyjąć wszystkie drużyny i samodzielnie zorganizować turniej. W ten sposób zniknąłby problem dotyczący przelotów wielu tysięcy fanów chcących obejrzeć mecze swoich reprezentacji w kolejnych miastach.

Więcej o: