Niemieckie media: Trzy zaskakujące warianty na dogranie Bundesligi do końca

Ze względu na pandemię koronawirusa Bundesliga i druga liga niemiecka mogą dokończyć sezon w bardzo nietypowy sposób. Portal sportbuzzer.com podał trzy zaskakujące pomysły.

Niemiecka Ligi Piłki Nożnej (DFL) zastanawia się, jak rozwiązać kwestię dokończenia rozgrywek Bundesligi. Najnowszy pomysł mówi o tym, aby wszystkie drużyny zagrały w jednym turnieju, a w ciągu jednego dnia odbywałoby się kilka spotkań - donosi portal sportbuzzer.de.

Zobacz wideo 5 lat więzienia i prawie 700 tysięcy złotych grzywny z złamanie kwarantanny w Kuwejcie. Mowlik o sytuacji nad Zatoką Perską

Trzy warianty na dokończenie Bundesligi

W pierwszej opcji dla wszystkich zespołów pierwszej i drugiej ligi byłyby rezerwowane hotele, a następnie ekipy byłyby stamtąd zabrane na stadiony i bezpośrednio po meczach. Zminimalizowałoby to ryzyko pandemii koronawirusa. Wszystkie spotkania miałyby zostać rozegrane w ciągu 9 dni.

Drugim pomysłem jest dokończenie sezonu na przestrzeni 16 dni. Wszystkie drużyny zostałyby skoszarowane w konkretnym miejscu. Ekipy z Bundesligi w Monachium, a z drugiej ligi w Hamburgu. Każdy zespół grałby co 2-3 dni.

Natomiast w trzecim wariancie potyczki między drużynami odbywałyby się bez przerwy w formie turnieju w różnych częściach Niemiec (brane są pod uwagę cztery stadiony). Portal sportbuzzer.de nie podaje konkretnych lokalizacji, ale stadiony znajdowałyby się niedaleko hoteli, skąd piłkarze byliby transportowani na mecz, a potem z powrotem do hotelów.

Sezon Bundesligi został zawieszony po rozegraniu 25 kolejek do 3 kwietnia. Jedynym pewnikiem w tej chwili jest to, że kontynuowane ligowego sezonu Bundesligi odbywałoby się przy pustych trybunach.

Więcej o: