Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Klubom Premier League grozi upadek! Ogromne straty całej ligi

Kluby Premier League stracą wielkie pieniądze, jeśli obecny sezon nie zostanie dokończony. Z tego powodu część z nich może nawet nie przetrwać.

762 miliony funtów - tyle pieniędzy stracą kluby Premier League, jeśli sezon 2019/20 nie zostanie dokończony, poinformował portal "The Athletc." Z powodu pandemii koronawirusa ligi w Anglii nie grają od zeszłego tygodnia, a rozgrywki zostały zawieszone po tym, jak pozytywne wyniki testów otrzymali Mikel Arteta oraz Callum Hudson-Odoi.

Zobacz wideo Co zrobi UEFA z Euro 2020? Co z ekstraklasą? [SEKCJA PIŁKARSKA]

Kluby Premier League czekają wielkie straty

W Anglii trwa debata na temat sposobu dokończenia rozgrywek. Na razie są one zawieszone co najmniej do 30 kwietnia. Bardzo prawdopodobne, że jeśli sytuacja się nie uspokoi, to liga zostanie zakończona, a za wiążącą zostanie uznana obecna sytuacja w tabeli. To wielka strata dla telewizji, która nie przyciąga już takiej liczby widzów oraz traci pieniądze z kontraktów reklamowych.

To oczywiście odbije się na klubach, które w lutym otrzymały drugą transzę finansową za obecny sezon. Część z nich opowiada się za dograniem sezonu przy pustych trybunach. Inni uważają jednak, że jeśli pandemia nie uspokoi się, to namówienie piłkarzy do gry będzie nierealne. Niektóre z klubów Premier League twierdzą nawet, że brak części pieniędzy od telewizji, może spowodować ich upadek.