Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Grają o ćwierćfinał Ligi Mistrzów. Prezes klubu chce, by odwołać europejskie puchary

- Musimy podjąć odważne decyzje. Trzeba szybko odwołać rozgrywki Ligi Mistrzów, Ligi Europy i mecze międzynarodowe. W tej chwili musimy skoncentrować się na dokończeniu rozgrywek ligowych - powiedział prezes Olympique Lyon, Jean-Michael Aulas, w rozmowie ze stacją "RTL".

Pandemia koronawirusa mająca coraz większy zasięg w całej Europie, storpedowała wszystkie rozgrywki piłkarskie. Prezes Olympique Lyon, Jeach-Michael Aulas, zaapelował o to, aby całkowicie zrezygnować w trwającym sezonie z kontynuowania rozgrywek pucharowych w Lidze Mistrzów, Lidze Europy i spotkań międzynarodowych pomiędzy reprezentacjami.

Zobacz wideo 5 lat więzienia i prawie 700 tysięcy złotych grzywny z złamanie kwarantanny w Kuwejcie. Mowlik o sytuacji nad Zatoką Perską

Stanowczy komentarz prezesa Lyonu dot. gry na europejskiej arenie

Jean-Michel Aulas nie widzi innej opcji, o czym powiedział w stacji "RTL": - Musimy podjąć odważne decyzje. Trzeba szybko odwołać rozgrywki Ligi Mistrzów, Ligi Europy i mecze międzynarodowe. W tej chwili musimy skoncentrować się na dokończeniu rozgrywek ligowych. Jeśli chcemy uratować Ligue 1, konieczne jest ukończenie ligi przed 30 czerwca - powiedział stanowczo prezes Lyonu.

Lyon wygrał 1:0 z Juventusem w pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów. Rewanż nie odbył się z powodu pandemii koronawirusa. UEFA postanowiła zawiesić rozgrywki. Na razie nie wiadomo, kiedy rywalizacja zostanie wznowiona.