Mistrz świata: Boję się, że nie wrócę do gry w piłkę. Tutaj wszyscy żyją po swojemu

- Boję się, że już nie wrócę do gry w piłkę - zdradził Adil Rami, mistrz świata z 2018 roku z reprezentacją Francji. Piłkarz niedawno przeniósł się do Rosji.

W lutym Adil Rami niespodziewanie przeniósł się z Fenerbahce do rosyjskiego FC Soczi. Francuski mistrz świata z 2018 roku zdecydował się na transfer do ówczesnej... ostatniej drużyny ligi (Rami wcześniej grał w takich klubach jak Lille, Valencia, Milan, Sevilla czy Marsylia).

Zobacz wideo Koronawirus paraliżuje świat sportu. Jakie imprezy odwołano?

- Liga została zawieszona i myślę, że zawieszenie potrwa dłużej, niż się zakłada. Słucham lekarzy, już wcześniej mogłem przedsięwziąć środki bezpieczeństwa. W Soczi nie ma kwarantanny, choć w klubie powiedziano nam, byśmy unikali zatłoczonych miejsc. Musimy też zwracać uwagę na naszą dietę - powiedział Adil Rami w rozmowie z RMC Sport.

Adil Rami boi się o swoją przyszłość

- Mam jednak mały problem. Nikt nie siedzi w domu, wszyscy żyją po swojemu. Ale powrót do Francji byłby trudny. Mam ważny kontrakt z Soczi, mam 34 lata... Nigdy nie wiadomo, jak potoczy się podróż, kwestie kwarantanny. Boję się, że już nie wrócę do gry w piłkę. To trudna sytuacja, bo tęsknię za dziećmi. Ale będę cierpliwie czekał i zobaczę, co się stanie - dodał mistrz świata z 2018 roku.

Więcej o: