Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

RB Lipsk znalazł sposób na treningi w czasie pandemii koronawirusa. Klub opracował specjalny system

Koronawirus paraliżuje rozgrywki Bundesligi. Meczów nie ma, piłkarze trenują indywidualnie w domach, ale nie we wszystkich klubach. Zawodnicy RB Lipsk mają wspólne treningi. Julian Nagelsmann opracował specjalne zajęcia.

Rozgrywki Bundesligi są zawieszone i wciąż nie wiadomo, kiedy zostaną wznowione. Większość klubów zaleciła więc swoim piłkarzom indywidualne treningi w domach. Ale nie w RB Lipsk, gdzie zawodnicy trenują razem. - To nie jest klasyczny trening. Zawodnicy są podzieleni na grupy, podczas zajęć nie ma kontaktu fizycznego. Trenujemy  strzały, podania i dryblingi - wyjaśnia Markus Kroesche, dyrektor sportowy klubu z Lipska, w rozmowie z Sport1.

Zobacz wideo Jak on tego nie strzelił?! Katastrofalne pudło Wernera

Niemiecki portal dodaje również, że piłkarze RB Lipsk muszą przyjeżdżać do ośrodka treningowego pojedynczo, każdy przebiera się w innej szatni i każdy ma swój prysznic. - Chcemy jak najlepiej przystosować się do zaistniałej sytuacji - zaznacza Kroesche.

RB Lipsk po 25 kolejkach Bundesligi zajmuje trzecie miejsce w tabeli. Do liderującego Bayernu Monachium traci 5 punktów. Drużyna Juliana Nagelsmanna awansowała ćwierćfinału Ligi Mistrzów po tym, jak w 1/8 finału rozbiła w dwumeczu Tottenham 4:0.

Pobierz aplikację Football LIVE na Androida

Aplikacja Football LIVEAplikacja Football LIVE Sport.pl