Włoska federacja pomoże klubom przetrwać kryzys. Najbardziej ucierpi na tym Cristiano Ronaldo

Juventus dołączy do klubów, które chcą przeciwdziałać kryzysowi finansowemu, związanemu z epidemią koronawirusa. W tym celu obniży kontrakty swoich piłkarzy. We włoskim zespole najbardziej ucierpi na tym Cristiano Ronaldo.

Kolejne ligi informują o zawieszeniu rozgrywek. W piątek poinformowano, że ekstraklasa nie rozegra żadnego spotkania przed 26 kwietnia. Z tego powodu kluby w całej Europie przygotowują się na kryzys finansowy, związany m.in. brakiem środków z praw telewizyjnych i dnia meczowego.

Zobacz wideo Euro 2020 przełożone. "To była nieunikniona decyzja"

Włoska federacja postanowiła pójść na rękę klubom. W niedługim czasie ma wprowadzić przepisy, umożliwiające zespołom obniżanie kontraktów swoich piłkarzy, aby pomóc im minimalizować straty spowodowane zawieszeniem rozgrywek. 

Jednym z klubów, który już czeka na wprowadzenie tego przepisu jest Juventus. Jak donosi "Mundo Deportivo", niektóre kontrakty mają zostać obniżone nawet o 20-30 procent. Najbardziej ucierpi na tym Cristiano Ronaldo, który może stracić nawet 10 milionów euro. Portugalczyk aktualnie odbywa kwarantannę ze swoją rodziną na Maderze.

Więcej o: