Były piłkarz Arsenalu zwolniony z klubu. Kuriozalny list prezesa

Według doniesień "Blicka", prezes szwajcarskiego klubu FC Sion, Christian Constantin, postanowił zwolnić dziewięciu piłkarzy z powodu przerwania rozgrywek, którzy nie zgodzili się na obniżkę pensji wynikającej z ich kontraktu.

Epidemia koronawirusa sprawiła, że w całej Europie zawieszone zostały rozgrywki ligowe. Jedynym krajem, w którym nadal rozgrywane są spotkania jest Białoruś. Jako jedni z pierwszych sezon zawiesili szwajcarzy, po tym, gdy 1 marca rząd zakazał zgromadzeń powyżej 1000 osób. 

Zobacz wideo Euro 2020 przełożone. "To była nieunikniona decyzja"

Christian Constantin, prezes FC Sion, postanowił podpisać z zawodnikami nowe kontrakty, obniżające ich pensje. Nowych umów nie podpisało dziewięciu zawodników, m.in. Xavier Kouassi, Patjim Kasami, Sydou Doumbia czy Christian Zock, którzy zostali zwolnieni przez Constantina. Szwajcarski związek zaprotestował przeciwko zwolnieniom, na co prezes FC Sion odpowiedział śmiałym listem do prezesa związku zawodników, Luciena Valloniego.

"Blick" informuje, co znalazło się w liście Constantina. Prezes szwajcarskiego klubu oskarżył w nim Valloniego, że nie rozumie otaczającej go rzeczywistości, a sytuację na świecie określił mianem "wojny". Niewykluczone, że zwolnień w FC Sion będzie więcej, w zależności od tego, jak długo szwajcarskie rozgrywki pozostaną zawieszone.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.