Ekstraklasa odwołuje mecze! Jest oficjalny komunikat

To już pewne! Rozgrywki PKO BP Ekstraklasy zostają odwołane do 26 kwietnia 2020 roku - czytamy w oficjalnym komunikacie władz ligi.

- Departament Logistyki Rozgrywek Ekstraklasy S.A. informuje, że w związku z aktualną sytuacją związaną z wprowadzonym stanem zagrożenia epidemicznego i wynikającym z tego przedłużającym się brakiem możliwości kontynuacji rozgrywek w zaplanowanym pierwotnie okresie, mecze PKO Bank Polski Ekstraklasy zostają odwołane do 26 kwietnia 2020 r. włącznie. O ewentualnych decyzjach w zakresie wznowienia rozgrywek przed upływem ww. terminu i ustalenia terminów rozegrania zaległych meczów lub konieczności odwołania kolejnych zawodów, poinformujemy niezwłocznie po ich podjęciu - czytamy w oficjalnym komunikacie.

Po 26 kolejkach liderem jest Legia Warszawa, która wyprzedza Piasta Gliwicę i Cracovię. Z kolei trzy ostatnie miejsca zajmują kolejno: Korona Kielce, Arka Gdynia i ŁKS Łódź.

Zobacz wideo Co zrobi UEFA z Euro 2020? Co z ekstraklasą? [SEKCJA PIŁKARSKA #39]

Kluby stracą miliony

- Mecze bez publiczności to nawet kilkadziesiąt milionów strat dla klubów - mówił Sport.pl prezes PKO BP Ekstraklasy, Marcin Animucki. Kryzys związany z pandemią koronawirusa zdaje się nie mieć końca i na razie trudno wyobrazić sobie sytuację, że piłkarze szybko wracają na murawę, a kibice na trybuny. 

PZPN nie pomoże klubom ekstraklasy?

- Jeśli ktoś myśli, że PZPN da klubom pieniądze na pensje dla piłkarzy, na pensje dla obcokrajowców, to nie, to tak nie działa. To nie jest myślenie strategiczne - oświadczył Zbigniew Boniek w rozmowie z portalem sportowefakty.wp.pl.

Więcej o: