Koniec sportu w 2020 roku?! Niemiecki wirusolog: Powinniśmy pożegnać się z futbolem

Powinniśmy pożegnać się z europejskim futbolem przynajmniej do końca 2020 roku - tak twierdzi niemiecki wirusolog Jonas Schmidt-Chanasit.

Według wirusologa Schmidta-Chanasita z Instytutu Bernharda Nochta w Hamburgu pandemia koronawirusa SARS-2019-COV prawdopodobnie zakończyła nie tylko sezon 2019/2020, ale kto wie, czy nie także wszystkie rozgrywki w 2020 roku. Tak przynajmniej byłoby dobrze z perspektywy walki z pandemią.  

Zobacz wideo Euro 2020 przełożone.

Koniec futbolu do grudnia 2020 roku?

- Powinniśmy pożegnać się z futbolem. Zakończenie tego sezonu nie jest realne. Widać, jaka jest sytuacja w Europie. Wiemy, jaka będzie przyszłość. Nawet jeśli wirus nie uderzy bardzo mocno, to i tak nie oznacza, że od razu można wznowić ligi. To może tylko pogorszyć całą sytuację - mówi dla telewizji NDR Sportclub.

Jeszcze w piątek rano informowaliśmy o doniesieniach włoskich mediów. Włoski lekarz immunolog twierdzi, że mecz Atalanta-Valencia w Lidze Mistrzów mógł być jedną z przyczyn niszczycielskiej pandemii koronawirusa w Bergamo, w którym zmarło już ponad pół tysiąca osób. Dodatkowo 35 proc. drużyny Valencii po wyjeździe do Włoch zachorowało na COVID-19. 

- Piłka nożna nie jest ważna w tej sytuacji. Jest dużo ważniejszych rzeczy, o których trzeba zdecydować wcześniej, np. edukacja. Wydarzenia sportowe, nawet bez kibiców na stadionach to np. pretekst do wspólnych spotkań - dodał Schmidt-Chanasit.

Więcej o: