Juventus przerwał kwarantannę trzech piłkarzy. Higuain zatrzymany na lotnisku!

Juventus Turyn zezwolił na wyjazd trzem zawodnikom, którzy byli objęciu kwarantanną z powodu pojawienia się w klubie koronawirusa. Samir Khedira, Miralem Pjanić oraz Gonzalo Higuain opuścili Turyn. Ten ostatni spotkał się z problemami na lotnisku. Władze nie chciały puścić Argentyńczyka.

Włoskie media poinformowały o zatrzymaniu na lotnisku Higuaina, który swój powrót do kraju motywował aspektami rodzinnymi. Dodatkowo prośbę o powrót do swoich krajów złożyli Samir Khedira oraz Miralem Pjanić. Wszyscy trzej piłkarze mieli negatywne wyniki testów na obecność koronawirusa. Higuain znajduje się już w Argentynie, Pjanić wylądował w Luksemburgu, a Khedira wrócił do Niemiec.

Zobacz wideo Najlepsze interwencje polskich bramkarzy w Serie A

Higuain został zatrzymany na lotnisku przez policję 

Juventus, po wykryciu u dwóch piłkarzy koronawirusa, postanowił nałożyć obowiązkową kwarantannę na resztę składu. Część piłkarzy dostała jednak pozwolenie na opuszczenie klubu. "La Repubblica" podała informację o zatrzymaniu Higuaina na lotnisku przez policję. Włoskie władze nie uwierzyły dokumentom przedstawionym przez piłkarza. Sprawę musiał roiązać klub, który zdaniem mediów zorganizował lot dla Argentyńczyka. Swój powrót napastnik motywował ciężkim stanem zdrowia swojej mamy. 

Prośbę o opuszczenie klubu złożyli także Samir Khedira oraz Miralem Pjanić - pisze "Tuttosport". Nie podano jednak informacji o przyczynach wyjazdu zawodników. Niecałe dwa tygodnie temu z Włoch wyjechał także Cristiano Ronaldo. Portugalczyk opuścił Turyn 8 marca. Do Włoch nie wrócił ze względu na diametralny rozwój wirusa SARS-Co2-2.

Juventus Turyn w kwarantannie

Po wykryciu u Daniele Ruganiego oraz Blaise'a Matuidiego obecności koronawirusa klub zdecydował o objęciu domową kwarantanną całego personelu Juve. Zgodnie z zasadami osoby mające kontakt z zakażonymi, powinny spędzić 14 dni w odosobnieniu. Łącznie kwarantanną zostało objętych 121 osób. 

Więcej o: