PZPN nie pomoże klubom ekstraklasy? Zbigniew Boniek odpowiada: To tak nie działa

- Jeśli ktoś myśli, że PZPN da klubom pieniądze na pensje dla piłkarzy, na pensje dla obcokrajowców, to nie, to tak nie działa. To nie jest myślenie strategiczne - oświadczył Zbigniew Boniek w rozmowie z portalem sportowefakty.wp.pl.

Kluby ekstraklasy na pandemii koronawirusa mogą stracić kilkadziesiąt milionów złotych. Prezes Cracovii, Janusz Filipiak, stwierdził w rozmowie ze Sportowymi Faktami, że w trudnej sytuacji liczy na pomoc. - PZPN ma bardzo dużo pieniędzy, powinien pomóc klubom. Mają się w tej sprawie odbyć rozmowy, ale na razie wszyscy gadają o tym po kątach. Czekam na konkrety - powiedział Filipak.

Zobacz wideo Balotelli zaimponował wypowiedzią o koronawirusie!

Na jego apel odpowiedział Zbigniew Boniek

- Bierzemy pod uwagę scenariusz, w którym nie będziemy mogli grać i pracujemy nad strategicznym planem dotyczącym wsparcia całej polskiej piłki na wypadek, gdyby sezonu nie udało się dokończyć. Ale jeśli ktoś myśli, że PZPN da klubom pieniądze na pensje dla piłkarzy, na pensje dla obcokrajowców, to nie - to tak nie działa. To nie jest myślenie strategiczne. PZPN to jest cała piłka. 98 procent klubów w Polsce to kluby amatorskie. Są kluby pierwszej, drugiej i trzeciej ligi. Musimy myśleć koncepcyjnie i przygotować strategię pomocy, pakiet dla całej piłki - stwierdził prezes PZPN w rozmowie z serwisem sportowefakty.wp.pl.

Po 26 kolejkach Ekstraklasy, która zawiesiła rozgrywki, Legia Warszawa jest liderem i ma 51 punktów. Cracovia zajmuje trzecie miejsce (42 pkt).

Więcej o: