Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Kryzys w Serie A! Kluby mają plan, jak sobie z nim poradzić. Odbije się to na piłkarzach

Wstrzymanie sezonu Serie A po zagrożeniu, jakie wywołała epidemia koronawirusa, może się odbić na zarobkach piłkarzy. Jak podaje "Corriere dello Sport" włoskie kluby rozważają znaczną obniżkę pensji piłkarzy, żeby pokryć przynajmniej część strat związanych z zawieszeniem ligowych rozgrywek.

Kluby Serie A mocno odczuły kryzys związany z epidemią koronawirusa. Zawodnicy ligi włoskiej mogą mieć obniżone pensje w związku z brakiem płynności finansowej przez wstrzymanie rozgrywek. Problemy finansowe dotknęłyby między innymi Polaków. 

Zobacz wideo Euro 2020 przełożone.

Obniżenie pensji sposobem na kryzys w Serie A?

Według informacji "Corriere dello Sport" włoskie kluby mogą wprowadzić obniżenie pensji zawodników o 30%. Taka decyzja byłaby podyktowana próbą zmniejszenia kosztów, jakie drużyny stracą przez zawieszenie Serie A. Nie dostaną pieniędzy, które zapewniały im prawa telewizyjne oraz sponsorzy. 

Decyzja odbiłaby się zatem na finansach wszystkich piłkarzy grających na najwyższym poziomie rozgrywkowym we Włoszech. Ucierpieliby m.in. Arkadiusz Milik i Piotr Zieliński, grający dla Napoli, Bartosz Bereszyński i Karol Linetty, będący zawodnikami Sampdorii, czy Wojciech Szczęsny - bramkarz Juventusu. 

Koronawirus dotknął włoską piłkę

Wspomniany Bereszyński jest jednym z zawodników Serie A zakażonych koronawirusem. Poza jego kolegami z Sampdorii kilka przypadków odnotowano także choćby w Fiorentinie i Juventusie. Rozgrywki Serie A zawieszono do odwołania, ale kilka klubów deklaruje już chęć powrotu do treningów.