Piłkarz Realu Madryt tłumaczy się ze złamania kwarantanny. "Jest mi bardzo przykro"

Luka Jović, piłkarz Realu Madryt, złamał nakaz kwarantanny, o którym rozpisywały się hiszpańskie media. Napastnik opublikował oświadczenie na swoim koncie w mediach społecznościowych, w którym wytłumaczył powody takiego zachowania.

Wiele klubów wydało swoim zawodnikom zakaz opuszczania miasta, w którym mieszkają. Wydawało się, że taki zakaz złamał Luka Jović, który wybrał się do Serbii, gdzie bawił się w Belgradzie w centrum miasta, o czym poinformował w czwartek "Cuatro". "Cope" potwierdził jednak, że gracz otrzymał pozwolenie na lot od klubowego lekarza, ale pod warunkiem, że będzie przestrzegał zasad kwarantanny. 

Zobacz wideo Mistrzostwa Europy przełożone! Konsekwencje koronawirusa w sporcie

Luka Jović wytłumaczył się ws. złamania nakazu kwarantanny

Jović postanowił sam odnieść się do medialnych spekulacji i za pośrednictwem mediów społecznościowych zdradził, jak było naprawdę. - Jest mi przykro, że stałem się głównym tematem i pisze się o mnie, a nie o bohaterach obecnego kryzysu - lekarzach i innych pracownikach służby zdrowia. Gdy byłem w Hiszpanii, mój wynik testu na koronawirusa był negatywny, postanowiłem więc wesprzeć swoją rodzinę, o czym wiedział mój klub. Gdy wylądowałem w Serbii, zostałem poddany kolejnemu testowi i jego wynik znowu był negatywny. Bardzo mi przykro z tego powodu, że niektórzy ludzie nie wykonali we właściwy sposób swoich obowiązków. Nie otrzymałem od nich konkretnych instrukcji, jak należy zachowywać się podczas kwarantanny. W Hiszpanii mogłem iść do apteki albo supermarketu, aby kupić potrzebne rzeczy. W Serbii wygląda to inaczej. Przepraszam wszystkich tych, których mogłem narazić na niebezpieczeństwo. Mam nadzieję, że wspólnymi siłami możemy wszystko przezwyciężyć. Naprzód Serbio, trzymajmy się razem - napisał Luka Jović w poście opublikowanym na swoim Instagramie.

 

W ubiegły czwartek w drużynie koszykarskiej Realu Madryt wykryto koronawirusa. To oznacza, że zawodnicy sekcji piłkarskiej również zostali poddani 15-dniowej kwarantannie. Obie drużyny korzystają z tego samego centrum treningowego w Valdebebas.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.