Jedna z ostatnich aktywnych lig piłkarskich na świecie będzie pokazywana w Polsce!

Jak poinformowała telewizja Eleven Sports, w Polsce transmitowane będą mecze ligi australijskiej. Drużyny Hyundai A-League wciąż się nie poddały i nie przerywają rywalizacji w obilczu zagrożenia epidemii koronawirusa, jako jedne z niewielu rozgrywek na świecie.

Większość lig piłkarskich na świecie zawiesiła rozgrywki na czas walki i zabezpieczania się przed epidemią koronawirusa. Jedyną wciąż grającą ligą w Europie jest liga Białorusi. We wszystkich innych krajach związki piłkarskie zawiesiły swoje rozgrywki.

Zobacz wideo Euro 2020 przełożone.

Poza Starym Kontynentem nie gra choćby MLS, ale na tle tych wszystkich rozgrywek wyróżnia się australijska Hyundai A-League. Tam mecze wciąż się odbywają, a z tego faktu skorzystała telewizja Eleven Sports. Polski nadawca wykupił prawa do transmisji spotkań i od piątku w ramówce zawarł kilka spotkań australijskich zespołów. 

W Australii gra polski bramkarz, Filip Kurto. Zawodnik reprezentuje barwy Western United, które zajmuje obecnie szóste miejsce w ligowej tabeli. Na piątek przewidziano transmisję dwóch spotkań: o 7:30 Central Coast Mariners podejmą Melbourne City, a dwie godziny później Brisbane Roar FC zmierzy się z Newcastle Jets. 

Więcej o: