Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Prezes Borussii Dortmund ostrzega. "Znajdziemy się w dramatycznej sytuacji"

Hans-Joachim Watzke, prezes Borussii Dortmund, nalega, aby przerwany sezon w Bundeslidze z powodu pandemii koronawirusa rozegrać do końca. Jeżeli do tego nie dojdzie, to całym rozgrywkom grozi katastrofa finansowa - możemy przeczytać w wywiadzie, jakiego udzielił działacz na łamach portalu 11freunde.de.

Bundesliga zawiesiła rozgrywki do 2 kwietnia. Hans-Joachim Watzke, szef Borussii Dortmund, uważa, że ligowy sezon trzeba będzie dokończyć, bo inaczej rozgrywkom będzie grozić katastrofa finansowa.

Zobacz wideo Mistrzostwa Europy przełożone! Konsekwencje koronawirusa w sporcie

Komentarz Watzke o przerwaniu Bundesligi z powodu pandemii koronawirusa

- Jest to sytuacja dla wszystkich ludzi w Niemczech, Europie i wielu krajach na całym świecie, której nigdy wcześniej nie mieliśmy i która stawia przed nami ogromne wyzwania. Nie mamy w tej chwili planów, jak to rozwiązać. Ale musimy dokończyć ten sezon. W przeciwnym razie wiele klubów znajdzie się w dramatycznej sytuacji. Jeśli władze dadzą nam zielone światło, aby grać, to skorzystamy z okazji, aby wykonać naszą pracę. Jeśli chodzi o piłkę nożną, mówimy o prawie 60 000 tys. osób, które mogą zostać zwolnione. Moglibyśmy przetrwać kilka miesięcy, gdyby ani centa nie przelano na konto Borussii Dortmund - powiedział Watzke w wywiadzie dla 11.freunde.de.

Więcej o: