Premier League wydała komunikat! Nowa data i decyzja, po której Liverpool może odetchnąć

Władze Premier League wydały komunikat dotyczący rozgrywek ligowych. Ustalono, że piłkarze nie wrócą na boisko przed 30 kwietnia. Zniesiono także ograniczenie czasowe na dokończenie sezonu.

Z powodu pandemii koronawirusa rozgrywki piłkarskie w Anglii - podobnie jak w innych krajach europejskich - zostały zawieszone. W czwartek władze Premier League wydały komunikat, w którym wskazano nowy termin powrotu na boisko. - Rozgrywki będą zawieszone do 30 kwietnia - czytamy w oświadczeniu.

Zobacz wideo Euro 2020 przełożone.

Rozgrywki Premier League zawieszone do końca kwietnia. Nie ma daty końcowej!

Pierwotnie regulamin FA zakładał, że rozgrywki muszą się skończyć najpóźniej do 1 czerwca. Poinformowano, że ta zasada została zniesiona i nie ma już końcowego terminu dla dogrania sezonu. To bardzo dobra wiadomość dla Liverpoolu - takie rozwiązanie sprawia, że nie dojdzie do unieważnienia sezonu, a ekipie Juergena Klopp do zapewnienia sobie pierwszego mistrzostwa Anglii od 30 lat brakuje już tylko sześciu punktów.

- Jesteśmy zjednoczeni w zapewnieniu, że wszystkie krajowe i europejskie mecze klubowe i pucharowe będą znów rozgrywane, gdy tylko będzie to bezpieczne. Zdrowie i dobro graczy, personelu i kibiców są dla nas priorytetem. Będziemy nadal postępować zgodnie z radami rządu i współpracować w celu znalezienia sposobu na wznowienie rozgrywek - dodano. 

Więcej o: