Aplikacja
Aplikacja Sport.pl LIVE
  POBIERZ

Koniec kontraktów gwiazd ekstraklasy. Legia Warszawa w najlepszej sytuacji

Koronawirus paraliżuje rozgrywki piłkarskie w Europie. Nie wiadomo, co m.in. z kontraktami piłkarzy wygasającymi w czerwcu. Jak informuje portal legia.net, problem dotyczy aż 88 zawodników ekstraklasy.

Koronawirus destabilizuje świat sportu. Stanęły prawie wszystkie rozgrywki piłkarskie w Europie. Nie gra także nasza ekstraklasa. Niepewna jest przyszłość klubów i piłkarzy. Jak informuje portal legia.net, aż 88 zawodnikom ekstraklasy w czerwcu kończą się kontrakty i nie wiadomo, czy zostaną one przedłużone oraz na jakich zasadach.

Zobacz wideo Komentarze po przełożeniu EURO:

Niepewna przyszłość piłkarzy ekstraklasy 

W tym gronie są m.in.: Janusz Gol (Cracovia), Igor Angulo (Górnik), Christian Gytkjaer (Lech), Sławomir Peszko (Lechia), Gerard Badia, Jorge Felix, Tom Hateley (Piast), Jakub Błaszczykowski, Marcin Wasilewski, Paweł Brożek, Michał Mak (Wisła Kraków) Jakub Rzeźniczak, Jarosław Fojut, Dominik Furman (Wisła Płock) oraz Bartosz Kopacz i Alan Czerwiński (Zagłębie). Tylko ci dwaj ostatni znaleźli już nowego pracodawcę. Kopacz od przyszłego sezonu będzie grał w Lechii, a Czerwiński w Lechu. 

Legia Warszawa w najlepszej sytuacji 

Z wszystkich klubów ekstraklasy w najlepszej sytuacji jest Legia Warszawa. Stołeczny zespół już wcześniej przedłużył umowy z Igorem Lewczukiem, Andre Martinsem, Jose Kante i Radosławem Cierzniakiem. W czerwcu wygasają kontrakty Inakiego Astiza, Luisa Rochy i Mateusza Praszelika. Hiszpan po zakończeniu sezonu najprawdopodobniej dołączy do sztabu drużyny. 

Więcej o: