Piłkarze czołowego niemieckiego klubu zrezygnowali z pensji. "Jestem bardzo dumny"

Piłkarze Borussii Moenchengladbach podjęli decyzję o rezygnacji ze swoich pensji, aby wspomóc swój klub w obliczu kryzysu spodowanego epidemią koronawirusa. Dołączyli do nich także członkowie sztabu szkoleniowego i kierownicy klubu.

Z powodu koronawirusa, władze Bundesligi zawiesiły rozgrywki zarówno 1., jak i 2. Bundesligi do 2 kwietnia. Wiele jednak wskazuje na to, że zawieszenie może zostać przedłużone, jeśli sytuacja związana z pandemią nie poprawi się w nadchodzących dniach. To rodzi wielkie problemy dla całej ligi, co podkreślał Christian Seifert, szef niemieckiej ligi.

Zobacz wideo Euro 2020 przełożone.

Eberl: Drużyna zrzeknie się wypłat

Max Eberl, dyrektor sportowy Borussii Moenchengladbach (czwartej drużyny przerwanego sezonu Bundesligi), zdradził, że piłkarze postanowili wspomóc swój zespół w przypadku braku dodatkowych środków z m.in. praw telewizyjnych. - Drużyna zaproponowała, że zrzeknie się z wypłat, jeśli w ten sposób będzie można pomóc klubowi i jego pracownikom. Jestem z chłopaków bardzo dumny. Oczywiście trenerzy i kierownictwo klubu przyłączyło się do piłkarzy - powiedział Eberl.

W środę piłkarze reprezentacji Niemiec przekazali 2,5 miliona euro na walkę z pandemią koronawirusa. - Stoimy w obliczu czegoś, co dotyczy całej ludzkości. Dostrzegamy to, co naprawdę jest ważne, czyli przyjaciół, rodzinę i wzajemny szacunek - powiedział podczas konferencji prasowej Joachim Loew, trener niemieckiej kadry.

Więcej o: