Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Ibrahimović wyjechał z Włoch, a teraz zapowiada: Jeżeli wirus nie przyjdzie do Zlatana...

Zlatan Ibrahimović chce wesprzeć włoskie szpitale. Szwedzki napastnik za pośrednictwem wojego Instagrama poinformował, że ogłasza zbiórkę pieniędzy, która zostanie przekazana szpitalom we Włoszech. Pieniądze mają pomóc w walce z koronawirusem.

W środę wieczorem na koncie na Instagramie Zlatana Ibrahimovicia ukazało się nagranie, w którym Szwed ogłasza zbiórkę pieniędzy dla włoskich szpitali. 

Włochy zawsze dawały mi bardzo wiele. W tym dramatycznym momencie, chcę oddać jeszcze więcej krajowi, który kocham. Zdecydowałem, że razem z ludźmi, z którymi pracuję, zrealizujemy zbiórkę pieniędzy dla szpitali Humanitas i użyjemy mojej siły komunikacyjnej w celu rozpowszechnienia tej wiadomości do szerszego grona. To poważny problem i musimy się skoncentrować na pomocy. Liczę na hojność moich kolegów, wszystkich profesjonalnych sportowców i tych, którzy chcą przekazać, na miarę swoich możliwości, mniejszą lub większą dotację, żeby pozbyć się tego wirusa. Razem, naprawdę możemy pomóc szpitalom, lekarzom i pielęgniarkom, którzy każdego dnia pracują, żeby ratować nasze życia. Dzisiaj to my kibicujemy im! Wykopmy razem koronawirusa i wygrajmy ten mecz!

- napisał pod postem Zlatan Ibrahimović. - I pamiętajcie: jeżeli wirus nie przyjdzie do Zlatana, Zlatan przyjdzie do wirusa! - dodaje napastnik AC Milan.

 
Zobacz wideo Czy ktoś za piłkarza ekstraklasy zapłaci 10 milionów euro?

Zlatan Ibrahimović pomimo wyjazdu nie zapomina o Włoszech

Zlatan o wyjeździe z Mediolanu zdecydował się w czwartek, 12 marca. W obawie przed rozprzestrzenianiem się koronawirusa Ibrahimović kilka dni wcześniej wysłał do Szwecji całą swoją rodzinę, po czym sam dołączył do swojej żony i synów. Włoskie media spekulują, że za decyzją o opuszczeniu Włoch może stać także inny powód - możliwe, że zawodnik rozważa opuszczenie AC Milan. We Włoszech zakażonych jest ponad 30 tys. osób, zmarło 2978 osób.