Bundesliga nie dogra sezonu? Nieoczekiwanie pojawił się kolejny problem

Sezon Bundesligi nie zostanie dokończony? Jest taka obawa, bo Badenia-Wirtembergia - jeden z krajów związkowych - zakazała wszelkich imprez sportowych do 15 czerwca. Dotyczy to także spotkań bez kibiców.

UEFA na wtorkowej wideokonferencji przeniosła EURO na 2021 rok. Finały Ligi Mistrzów i Ligi Europy mają odbyć się pod koniec czerwca. Do tego czasu zaplanowano także zakończenie rozgrywek ligowych. Z tym może być jednak problem w Niemczech. 

Zobacz wideo Euro 2020 przełożone.

Bundesliga nie dogra sezonu?

U naszych zachodnich sąsiadów duże uprawnienia mają landy - tzw. kraje związkowe. Jeden z nich - Badenia-Wirtembergia - postanowił o całkowitym zakazie organizowania imprez sportowych do 15 czerwca. Dotyczy to nawet rozgrywania meczów bez kibiców. To spory cios dla władz niemieckiej piłki. Z tego południowo-zachodniego landu pochodzą m.in. SC Freiburg (Bundesliga) oraz drugoligowe VfB Stuttgart, 1. FC Heidenheim i  Karlsruher SC.

Z powody pandemii koronawirusa rozgrywki ligowe zawieszono w prawie wszystkich europejskich krajach - z wyjątkiem Turcji i Białorusi. Pierwszy piłkarzem w Niemczech, u którego wykryto wirusa, był Luca Kilian z Paderborn.

Więcej o: