Włosi zachwyceni reakcją Szczęsnego na ich walkę z koronawirusem. "Pomaga nam"

- Jestem dumny, że mogę w tych trudnych momentach być z Włochami - napisał na Instagramie Wojciech Szczęsny. - Dla nas, Włochów, to bardzo ważny przekaz. Szczególnie, że pochodzi od obcokrajowca - mówi Lorenzo Bettoni, włoski dziennikarz sportowy, w rozmowie z WP Sportowe Fakty.

Wojciech Szczęsny wsparł Włochów w ich walce z koronawirusem. - Włochy są większe, lepsze i silniejsze od koronawirusa. Tęsknię za rodziną i modlę się o jej dobro, ale jestem dumny, że mogę w tych trudnych momentach być z Włochami - napisał polski bramkarz Juventusu na Instagramie. Włosi są tym zachwyceni i komplementują reprezentanta Polski. - Najważniejsze, że te słowa płyną z serca Szczęsnego. Dla nas, Włochów, to bardzo ważny przekaz. Szczególnie, że pochodzi od obcokrajowca - mówi Lorenzo Bettoni, włoski dziennikarz sportowy, w rozmowie z WP Sportowe Fakty.

Zobacz wideo Fenomen! Włosi zachwyceni "podwójnym cudem" Szczęsnego

Wojciech Szczęsny: Włochy są większe, lepsze i silniejsze niż ten wirus

Wpis polskiego bramkarza był pełen emocji. - Ktoś może uważać się za nieszczęśliwego, że jest teraz we Włoszech - w kraju najbardziej dotkniętym koronawirusem. Ja się z tym nie zgadzam. Mam szczęście, że tu jestem, ponieważ wiem, że to kraj, który pokona tego wirusa jednością i pasją, z której słyną Włosi. Dla przyszłych pokoleń na całym świecie, by mogły poznać niesamowitą historię tego kraju - zaznaczył Szczęsny. 

- To jest naprawdę bardzo mocny wpis. Przecież on tu żyje, sam jest zagrożony zarażeniem. Wojtek mieszka we Włoszech od lat, dobrze już nas poznał i wie, jak radzimy sobie z tą sytuacją. W minionych tygodniach dużo mówiło się, że to my przede wszystkim roznosimy wirusa w Europie. To były bzdury. Gdy ktoś taki jak Wojtek, z takimi zasięgami w mediach społecznościowych pisze taką wiadomość, to ona pomaga budować nam lepszą opinię - dodał Claudio Russo, dziennikarz z Neapolu.

Wojciech Szczęsny przebywa obecnie na kwarantannie po tym, jak u dwóch piłkarzy Juventusu potwierdzono koronawirusa. Polak gra w Turynie od lipca 2017 roku, ale do Włoch trafił dwa lata wcześniej, kiedy AS Roma wypożyczyła go z Arsenalu. 

Pobierz aplikację Football LIVE na Androida

Aplikacja Football LIVEAplikacja Football LIVE Sport.pl

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.