Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Premier League ma pomysł na dokończenie sezonu. 92 mecze na 2, 3 stadionach

Szefowie klubów Premier League przyznają, że są gotowi do rozegrania pozostałych meczów ligowych za zamkniętymi drzwiami, nawet gdyby wszystkie miały zostać rozegrane jedynie na 2-3 boiskach - informuje "Daily Mail".

UEFA, podczas wtorkowej wideokonferencji, postanowiła przełożyć tegoroczne mistrzostwa Europy o rok. W ten sposób chce umożliwić poszczególnym ligom dokończyć ich rozgrywki, które obecnie są zawieszone z powodu błyskawicznie rozprzestrzeniającej się epidemii koronawirusa. Według planu zaakceptowanego we wtorek, wszystkie ligi mają zakończyć grę do 30 czerwca. 

Zobacz wideo Mistrzostwa Europy przełożone! Konsekwencje koronawirusa w sporcie

Nowy, oryginalny pomysł na dokończenie sezonu Premier League

Szefowie klubów Premier League wpadli na pomysł, który może umożliwić im grę, pomimo panującej epidemii. Są gotowi do rozegrania wszystkich 92 meczów, które pozostały, za zamkniętymi drzwiami. Jeśli okaże się to niemożliwe, są gotowi do gry na 2-3 stadionach, aby zminimalizować liczbę potrzebnych służb medycznych i policji do minimum.

W ten sposób kluby chcą uniknąć sytuacji, jaka ma miejsce m.in. w Bundeslidze. Od poniedziałku trwa w Niemczech dyskusja dotycząca kryzysu i możliwości upadku kilku klubów. Z powodu zawieszenia rozgrywek wstrzymana została ostatnia transza za prawa telewizyjne, a szef ligi mówi otwarcie, że niektóre drużyny mogą nie przetrwać kryzysu, jeśli gra nie zostanie prędko wznowiona.

Więcej o: