Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Tylko dwie ligi w Europie rozgrywają mecze. Ważna wiadomość dla kibiców spragnionych piłki

Już tylko dwa kraje w Europie kontynuują grę w piłkę nożną, gdyż liga ukraińska ma zostać zawieszona lada moment. Pozostałe ligi są już oficjalnie wstrzymane i czekają na poprawę sytuacji w związku z pandemią koronawirusa.

W ostatni weekend rozgrywano jeszcze mecze w lidze węgierskiej, serbskiej, ukraińskiej, rosyjskiej, tureckiej i białoruskiej. Od środy tylko w Turcji i na Białorusi rozgrywki nie są zawieszone. We wtorek liga rosyjska dołączyła do listy zawieszonych przez pandemię koronawirusa. Decyzję o wstrzymaniu rozgrywek do 10 kwietnia podjęto na wtorkowym zgromadzeniu przedstawicieli rosyjskich klubów.

Grają w piłkę już tylko w dwóch europejskich krajach

Z kolei jak informuje portal sport.ua, w środę zdecydowano o zawieszeniu ligi ukraińskiej do odwołania. Podobnie zdecydowano w Serbii. W tym momencie piłkarze grają w Europie już tylko w Turcji i na Białorusi. Turcy mecze rozgrywają bez publiczności.

Z kolei Ukraińcy podkreślają, że rozgrywki ligowe mogą być u nich w każdej chwili zawieszone ze względu na koronawirusa. Na Białorusi nie ma zakazu imprez masowych.  

Zobacz wideo Jak koronawirus sparaliżował świat sportu:
Więcej o: