Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Kontrakt Brzęczka wygasa przed Euro. Zbigniew Boniek mówi o jego sytuacji

Kontrakt Jerzego Brzęczka wygasa wraz z końcem lipca 2020 roku. Co wobec tego z mistrzostwami Europy, które zostały przeniesione na 2021 rok? Do tej sprawy odniósł się Zbigniew Boniek na "Kanale Sportowym".

Gdy Jerzy Brzęczek poprowadził reprezentację Polski do awansu na Euro 2020, jego kontrakt został automatycznie przedłużony do końca lipca 2020 roku, co gwarantowało mu prowadzenie zespołu na samym turnieju. Jednak w związku z pandemią koronawirusa UEFA zdecydowała się przełożyć imprezę na 2021 rok (11 czerwca - 11 lipca). Co wobec tego z Brzęczkiem?

Zbigniew Boniek o sytuacji Jerzego Brzęczka

- Nie chciałbym dziś na ten temat dyskutować - powiedział Zbigniew Boniek na "Kanale Sportowym", ale jednocześnie dodał kilka ciekawych słów. - Nie ma klauzuli, która mówi, że awans gwarantuje prowadzenie drużyny na Euro. Jedyna mówiła o tym, że po awansie kontrakt jest przedłużany z automatu do końca lipca 2020 roku.

Co ciekawe, jest już pierwszy trener, który nie poprowadzi swojej reprezentacji na przyszłorocznym Euro przez przełożenie imprezy. To Age Hareide, ale jego sytuacja jest inna: Duńczycy już wcześniej podpisali kontrakt z jego następcą, Kasperem Hjulmandem >>

Zobacz wideo Ile klubów awansuje do ekstraklasy? PZPN wyjaśnia sprawę. "Tak musi być"
Więcej o: