Szef hiszpańskiego związku: Piłkarze nie powinni przechodzić testów na koronawirusa. To niepatriotyczne

Szef Hiszpańskiego Związku Piłki Nożnej Luis Rubiales odniósł się krytycznie do wykonywania piłkarzom testów na koronawirusa przez kluby LaLigi. - Jest to niepatriotyczne, ponieważ są w tym kraju ludzie, którzy potrzebują bardziej tych testów - powiedział Rubiales.

Koronawirus nie omija sportowców. Valencia ogłosiła, że zakażonych jest 35 procent pracowników jej klubu, w tym kilku piłkarzy. Ekipa z Mestalla rywalizowała niedawno w 1/8 finału Ligi Mistrzów z Atalantą Bergamo. We wtorek także Espanyol poinformował, że sześciu zawodników ma koronawirusa. Szef LaLiga Javier Tebas apelował do 42 klubów pierwszej i drugiej ligi hiszpańskiej, by przeprowadzali testy swoim zawodnikom. Innego zdania jest Luis Rubiales, prezes Hiszpańskiego Związku Piłki Nożnej.

Zobacz wideo Jak koronawirus sparaliżował świat sportu:

Luis Rubiales: To niepatriotyczne

- Przeprowadzanie testów u piłkarzy jest nie na miejscu, bo potrzebują ich inni. Dla zawodnika pozytywny wynik, jeśli nie ma objawów, oznacza tylko kwarantannę w domu. To niepatriotyczne, bo są w tym kraju ludzie, którzy bardziej potrzebują tych testów niż piłkarze - powiedział Rubiales na wtorkowej konferencji prasowej.  

Według statystyk rządu hiszpańskiego w kraju odnotowano co najmniej 491 śmiertelnych przypadków koronawirusa, a ponad 11 tys. osób zostało zarażonych. 

Więcej o: