Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

W klubie dwóch Polaków wykryto przypadek koronawirusa

Kolejny przypadek wykrycia koronawirusa stwierdzono w Serie A. Mattia Zaccagni, piłkarz Hellasu Werona, miał pozytywny wynik testu - poinformował włoski klub na swojej oficjalnej stronie internetowej. W ekipie Serie A gra dwóch Polaków: Mariusz Stepiński i Paweł Dawidowicz.

Hellas Werona, klub Serie A, poinformował w komunikacie, że Mattia Zaccagni jest zakażony koronawirusem.

Zobacz wideo Mistrzostwa Europy przełożone! Konsekwencje koronawirusa w sporcie

Kolega Stępińskiego i Dawidowicza zakażony koronawirusem

- Hellas Verona FC ogłasza, że Mattia Zaccagni przeszedł badania, które wykazały pozytywny wynik testu na COVID-19. Piłkarz, podobnie jak cała drużyna, odbędzie domową kwarantannę do 25 marca, a później jego stan będzie na bieżąco monitorowany. Zaccagni czuje się dobrze, w ostatnich dniach miał gorączkę - możemy przeczytać na oficjalnej stronie klubu Serie A.

Zaccagni jest podstawowym graczem Hellasu w bieżących rozgrywkach. W 23 spotkaniach Serie strzelił jedną bramkę i zapisał na konto siedem asyst. 

Wcześniej zakażenie koronawirusem zdiagnozowano m.in. u Bartosza Bereszyńskiego, piłkarza Sampdorii Genua, Blaise'a Matudiego i Daniela Ruganiego, piłkarzy Juventusu.

W sumie we Włoszech jest w tej chwili największe ognisko zachorowań na COVID-19 na świecie (obecnie ponad 26 tys. osób, a 2503 to ofiary śmiertelne).

Więcej o: