Kolejny piłkarz Juventusu zakażony koronawirusem!

We wtorek wieczorem Juventus poinformował, że Blaise Matuidi miał pozytywny wynik podczas badania na obecność koronawirusa. Francuz jest drugim piłkarzem mistrzów Włoch, po Daniele Ruganim, który jest zakażony.

Koronawirus paraliżuje świat sportu. We Włoszech z powodu COVID-19 zmarło już ponad dwa tysiące osób, a chorobę zdiagnozowano u niemal 30 tysięcy pacjentów. Rozgrywki Serie A zostały zawieszone do 3 kwietnia, a Daniele Rugani, obrońca Juventusu, był pierwszym włoskim piłkarzem, który został zakażony. Teraz przypadków jest znacznie więcej, pozytywny wynik miał m.in. Bartosz Bereszyński. W Turynie też zanotowano kolejny przypadek.

Zakażony koronawirusem jest Blaise Matuidi, pomocnik mistrzów Włoch. Francuz, licząc wszystkie rozgrywki, rozegrał w tym sezonie 31 spotkań, zdobył bramkę i zanotował dwie asysty. Juventus jest liderem Serie A. Stara Dama ma punkt przewagi nad Lazio i dziewięć nad Interem Mediolan, który rozegrał mecz mniej.

Zobacz wideo Balotelli zaimponował wypowiedzią o koronawirusie!

Szczęsny o sytuacji we Włoszech: Każdy chciał wyjechać z Turynu, ale klub nie pozwolił

- Każdy zawodnik Juve był przejęty sytuacją, ale paniki nie było. Z kolej ja wciąż czekam na wyniki badań, ale czy będę miał wynik pozytywny czy negatywny, to wiele nie zmienia, bo i tak mam narzuconą kwarantannę domową. Nie będę ukrywał: każdy zawodnik myślał o tym, żeby wyjechać z Turynu, ale klub nam na to nie pozwolił. Tym bardziej, że nie wiemy, kiedy wznowimy treningi. Teoretycznie rozgrywki wracają w kwietniu. Ale zobaczymy, czy się uda - powiedział Wojciech Szczęsny w programie "Foot Truck".

Więcej o: